Ćwiczymy do Sylwestra i od Nowego Roku - propozycje

Komentarze (61) | 1 gru 2013
Witam
Zgodnie z obietnicami, kilka propozycji wyzwań i zestawów ćwiczeń, które możecie zacząć robić "do Sylewstra" Propozycji i linków jest sporo dlatego mam nadzieję że każdy znajdzie coś dla siebie :)
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do zapisania się na wspólne wydarzenie - facebook.com/events/56548..../ , razem będzie raźniej :)
Na początek  dwa krótkie 30 days plank & 30 days squat challenge


Planki znalezione na Tumblr, przysiady na Instagramie Laury Harris. Myślę jednak że nie potrzebna jest aż taka ilość powtórzeń. Trochę lżejsze może okazać się wyzwanie #Christmasbooty, wprawdzie część pierwszego tygodnia już minęła ale nasz założony cel kończy się 5 dni później. Film z instrukcją jak poprawnie wykonać przysiad znajdziecie tutaj: KLIK , Jeżeli nudzą was klasyczne przysiady możecie znaleźć coś dla siebie we wpisie 27 rodzajów przysiadów wg Taylor


Mikołajkowe 12 dni od Tribe Sports. Można zacząć dwa razy albo po prostu po 12 dniach dokładać sobie po 2 powtórzenia więcej z każdego ćwiczenia. Całość trwa w 12 dni około 10min, ale nie chodzi tutaj o to aby w każdym dniu robić inne ćwiczenie. Pierwszy dzień: 1 minute plank, drugi : plank + star jumps, trzeci: plank + star jumps + chair dips i analogicznie do dwunastego dnia.


Wyzwanie skakankowe, które można wykonywać równolegle z innymi. Stworzone przez Różową Klarę, przypomniane przez Niebieskoszarą.

Chodzi o to aby na skakance pokonać dystans pomiędzy miastami, 1km - 1 skok.
Pierwsza lżejsza wersja 23 dni = 14 323 km (skoków)


Druga cięższa wersja "Grudniowe skakanie po USA" 18 dni = 13 336 km (skoków)


Z dłuższych wyzwań na początek mogę polecić te które już pojawiły się na blogu. Wyzwanie 30 dni z Mel B i Tiffany zrobiło się bardzo popularne. Na różnych forach pojawiły się tematy pisane przez dziewczyny które osiągnęły fajne rezultaty ćwicząc te ćwiczenia wg harmonogramu:Później pojawiły się dwa kolejne z tej serii: 


Osoby bardziej zaawansowane mogą skorzystać z wyzwania zrobionego na październik przez Niebieskoszarą  "Ćwicz z Zuzką Light" więcej info TUTAJ

źródło
albo z wyzwania Lisy Marie z BodyRock.tv
z 30 day Real Time Challenge zmaga się obecnie Justyna z fitlifestyle.pl na jej blogu możecie znaleźć kilka spostrzeżeń odnośnie tego wyzwania. 
Galeria zdjęć before i after po tym wyzwaniu -> http://www.bodyrock.tv/2013/11/02/30-day-challenge-photos/


Jeśli nie pasuje wam żadne z wyzwań możecie po prostu ćwiczyć na siłowni wg ustalonego wcześniej planu, bądź znaleźć sobie coś na You Tube - Spis kanałów : http://www.bycidealna.pl/2013/06/fit-tube-czyli-fit-kanay-na-you-tube.html
Możecie również rzucić okiem na wpis : Co jeść podczas treningów 

oraz ten tekst na portalu po treningu: http://potreningu.pl/artykuly/2433/chcesz-schudnac-przed-sylwestrem-zacznij-juz-dzis, który mówi właśnie o takich miesięcznych postanowieniach. Myślę że najważniejszy tutaj będzie punkt : Wyznacz realny cel !

Za wczorajszą namową jednej z czytelniczek, utworzyłam wydarzenie na facebooku do którego można się zapisać https://www.facebook.com/events/565486606863718/ 
Możecie tam pisać co wybrałyście, meldować wykonanie treningów oraz udostępniać zdjęcia :) To moje pierwsze wydarzenie, dlatego pewnie trochę minie zanim dodam wszystkie informację. 
Powodzenia