Wyzwanie Noworoczne: Mixer Cardio

Komentarze (86) | 1 sty 2014
Witam wszystkich w Nowym Roku,
Wracam z nową energią, po dość długiej nieobecności na blogu. Czym była spowodowana ? postanowiłam sobie zrobić mały odwyk od internetu, który na pewno wyszedł mi na dobre. Obecnie zaczyna się ten "magiczny" okres Postanowień Noworocznych. Korzystając z okazji przedstawię wam kolejne wyzwanie Tablicy Motywacji, mam nadzieję że się spodoba tak jak poprzednie, i weźmiecie w nim udział.


MIXER CARDIO to dwumiesięczne wyzwanie w dwóch wersjach (dla początkujących i zaawansowanych) bazująca na ćwiczeniach typu cardio. MIXER jest zróżnicowany pod względem ćwiczeń i pozwala się skupić nie tylko na spalaniu tłuszczu.


► POCZĄTKUJĄCY:

Pierwszy miesiąc
Ćwiczenia powinny być wykonywane 5 dni w tygodniu. 2 dni poświęcamy „treningowi max” na przemian z z „treningami min”. Piąty dzień treningu to „dzień zero”.

„Trening max” to ćwiczenia FitnessBlender trwające od 30 do 40 minut. W tym dniu nie wykonujemy żadnych innych ćwiczeń. „Trening min” to również ćwiczenia od FitnessBlender, lecz krótsze, od 20 do 30 minut.Część ćwiczeń trzeba rozpocząć rozgrzewką z Mel B, a zakończyć rozciąganiem.
Zależy od wybranego przez Was filmu.

Podczas „dnia zero” ćwiczymy z Mel B oraz Tiffany. Wybieramy jeden z jej treningów (15 lub 20 minutowy) i dokładamy „Boxer Babe” Tiffany. Tu ćwiczenia trzeba poprzedzić rozgrzewką, a zakończyć rozciąganiem. „Dzień zero” to zestaw najdłuższych ćwiczeń (do 45 minut), dlatego początkujący powinni wykonywać je raz tygodniowo, a następny dzień poświęcić odpoczynkowi.

Drugi miesiąc
W przypadku, gdy organizm się przyzwyczai do ćwiczeń, można przejść do trybu zaawansowanego. Jeśli jednak nie chcesz zwiększać dawki ćwiczeń, pozostań przy wersji pierwszego miesiąca początkującego.

► ZAAWANSOWANI:

Osoby zaawansowane ćwiczą przez sześć dni. W odróżnieniu od początkujących, w ich zestawie są dwa „dni zero”, a przy „treningach min” dokładają ćwiczenia z Mel B. Ćwiczenia z Mel B są jednak opcjonalne (można ćwiczyć np. z Jilian), to od ćwiczącego zależy, czy wybierze ćwiczenia na brzuch, pośladki, czy nogi. Początkowo można ich nie wykonywać, a rozpocząć ich wykonywanie wraz ze wzrostem intensywności ćwiczeń.

U osób, które od razu podejmą się dodatkowych ćwiczeń z Mel B we wtorki i piątki, drugi miesiąc się nie różni niczym. Jednak osoby, które tego nie zrobiły – powinny ćwiczyć właśnie od drugiego miesiąca.
Ważne, aby ćwiczenia dokładane do „treningu min” były krótsze niż 15 minut.

► ĆWICZENIA:

TRENING "MAX" (30-40 min):LUB


TRENING "MIN" (20-30 min):


TIFFANY BOXER BABE:


MEL B

Rozgrzewka: http://bit.ly/melbroz
Brzuch: http://bit.ly/melbbrz
ABS: http://bit.ly/melbabs
Pośladki: http://bit.ly/melbpos
Nogi: http://bit.ly/melbnogi
klatka&plecy: http://bit.ly/melbkla
Trening 20 min: http://bit.ly/melb20
Trening 15 min: http://bit.ly/melb15
Rozciąganie+rozluźnienie: http://bit.ly/melbcool
UWAGA! + O zdrowym odżywianiu podczas ćwiczeń : http://bit.ly/melbcooking

► LINKI: 
Facebook Tablica Motywacji: http://on.fb.me/19IowbD
Wyzwanie Mixer Cardio - wydarzenie: http://on.fb.me/1cYr5MDhttp://
Wydarzenie ćwiczymy od Nowego Roku: http://on.fb.me/19J5yVw
Wszystkie treningi na YT: http://bit.ly/YTlista

► HARMONOGRAM: ► INNE WYZWANIA: 
Możecie również zacząć inne wyzwanie, oto te które do tej pory pojawiły się na blogu:

Pierwsze i najpopularniejsze do tej pory: 30 dni z Mel B i Tiffany: http://www.bycidealna.pl/2013/07/wyzwanie-30-dni-z-mel-b-tiffany.html

Wyzwanie brzuch, uda i pośladki: http://www.bycidealna.pl/2013/08/wyzwanie-brzuch-uda-i-posladki.html

Stwórz lepszą wersję siebie: http://www.bycidealna.pl/2013/09/wyzwanie-stworz-lepsza-wersje-siebie.html

Mix krótkich wyzwań: http://www.bycidealna.pl/2013/12/cwiczymy-do-sylwestra-i-od-nowego-roku.html

I na koniec mały bonus od Tablicy Motwacji:

(Powiększ)
Zmierzcie się, najlepiej zróbcie zdjęcia i do dzieła :) Ja z normalnymi wpisami wracam jutro, chciałabym w tym miesiącu pisać częściej, może się uda napisać 30 postów - zobaczymy.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.