Mikser do Smoothie

Komentarze (90) | 31 sty 2014
Witam
Już w listopadzie na blogu pojawił się wpis, z informacją że szukam dla siebie odpowiedniego miksera do Smoothie. Wtedy brałam pod uwagę dwa tańsze modele, post możecie zobaczyć tutaj. Na szczęście zdecydowałam się na coś lepszego i mocniejszego. Od zakupu Smoothie Makera i Magic Bulleta odwiodły mnie opinie znalezione w sieci. Mimo że są ładne, kolorowe i mają sporo akcesoriów, posiadają również trochę wad. Ich użytkowcy narzekali na małą pojemność kubeczków, słabą moc i np to że już po trzech minutach stosowania silniczek się przegrzewał. Jedni pisali że nie kruszą lodu i mrożonych owoców, inni zapewniali że dobrze dają sobie z nimi radę.

Mikser kielichowy = blender stojącyZniechęcona skrajnymi opiniami, postanowiłam rozejrzeć się za innymi modelami. Zaczęłam od sklepów z asortymentem AGD. Pytałam sprzedawców o miksery które się najlepiej sprawdzają i są najrzadziej reklamowane. Jednym z takich lepszych, okazał się Zelmer 32Z010. Cena sklepowa: 249zł w sklepie online znalazłam taki sam za 172 zł z odbiorem osobistym w Krakowie. Zamówiłam i mam go już w kuchni ponad tydzień.Jest ciężki i stabilny, jego moc to 500 WAT  i składa się (tylko) z trzech części. Przód i tył urządzenia nie jest metalowy (to chyba na plastik, pomalowany na serbrno) ale wygląda ładnie.
Cztery przyciski to włącznik, wyłącznik, tryb pulsacyjny oraz funkcja kruszenia lodu. Posiada również 14 prędkości pracy regulowanych pokrętłem. Dużym plusem jest  spora pojemność szklanego kielicha: 1250ml.

Po tygodniu używania nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, jest głośny jak wiertarka :) ale pewnie każdy tak ma. Miksowałam w nim owoce, również mrożone. Raz zrobiłam test i napełniłam go samymi kostkami lodu. Poradził sobie z nimi bardzo szybko, mimo najsłabszej prędkości.W chwili obecnej myślę że jest to całkiem dobry wybór. Jak będę miała z nim jakieś problemy, dam znać. Teraz używam go prawie codziennie. Kupiłam mrożoną mieszkankę truskawek, malin i jagód które mieszam z innymi owocami. Pewnie pyszne koktajle szybko mi się nie znudzą. Za niedługo podzielę się smacznymi przepisami. Od czasu do czasu dodaje coś na swój Instagram.


Pozdrawiam