Wybór miksera do smoothie

Komentarze (49) | 25 lis 2013
Witam
W listopadzie posty na moim blogu pojawiają się wyjątkowo rzadko, ma to związek z tym że od kilku tygodni zaczęłam pracę. Dodatkowo przez pogodę czują się źle, oraz chyba znowu jestem przeziębiona - drugi raz w przeciągu ostatnich 20 dni :( Chodząc do pracy zapragnęłam, zabierać ze sobą pyszne owocowe smoothie na drugie śniadanie :) Problem w tym że nie mam już blendera - kuzynka zabrała wyprowadzając się. Postanowiłam kupić coś niedrogiego.

źródło: tumblrKlasyczny blender i mikser odpadają. Załóżmy że szukam czegoś w okolicach 100zł. Wcześniej używałam tańszego blendera, i niekiedy musiałam nieźle się namęczyć z miękkim avocado.Na razie potrzebuje takiego urządzenia tylko do koktajli. Gdy będę potrzebować coś lepszego, kupię porządny blender lub mikser.

Smoothie maker
Mój pierwszy typ, urządzenie stworzone właśnie z myślą o smoothie. Wygląda dosyć oryginalnie. W zestawie mamy dwa kubeczki, które po przygotowaniu koktajlu możemy zakręcić i zabrać ze sobą (btw próbowałam szukać samych zakręcanych kubeczków - nie znalazłam) Wystarczy przekręcić kubek do góry - owoce miksują się automatycznie.

www.dealsilove.com.au
Dodatkowo można dokupić zestaw dodatkowych kubków, pasujących do urządzenia z odkręcanymi wieczkami.
www.tvshopping24.com

Już miałam kliknąć Kup teraz na allegro ale postanowiłam poszukać jeszcze czegoś podobnego. Znalazłam równie ciekawą propozycję: Magic Bullet

therealfoodrunner.blogspot.com

Może nie wygląda tak fajnie jak smoothie maker, ale z pewnością zajmuje znacznie mniej miejsca. Nie jest również automatyczny - miksuje tylko wtedy gdy przyciskamy kubek, wg producenta trwa to tylko 3 sekundy. W zestawie mamy więcej akcesoriów które mi się spodobały, np cztery duże kubki z trzema rodzajami wieczek. 


www.allkitchencatalog.com
Jak z cenami ? Oba miksery są znane z różnych telezakupów, ale można je kupić znacznie taniej np. na allegro. Koszt obu urządzeń jest podobny i razem z wysyłką kosztuje w granicach 100zł. Ponad rok temu zamówiłam właśnie na allegro najtańszy kombiwar halogenowy i się sprawdził - działa do teraz.

W formie ciekawostki mogę podać jeszcze linki do filmików reklamowych smoothie maker, magic bullet, ale nie biorę wszystkiego co w nich pokazują do końca na poważnie. W tym momencie już prawie byłabym zdecydowana na zakup drugiej opcji gdyby nie opnie !  jedni piszą że to "chiński badziew", drudzy są w 100% zadowoleni. Podobno do owoców i płatków wystarczy.
Ostatecznie zdecydowałam że wstrzymam się z zakupem i poszukam czegoś lepszego, jeśli nic mnie nie zainteresuje zaryzykuje z Magic Bullet.
Może polecacie coś ? Albo używaliście któregoś z tych urządzeń ?
Pozdrawiam.