Chrom - suplement diety wspomagający odchudzanie który działa

Komentarze (29) | 26 sty 2016
Jednym z moich postanowień noworocznych był powrót do regularnego pisania bloga, więc mam nadzieję, że tym razem mi się uda. Styczeń ogólnie jest dobrym miesiącem na powroty, szczególnie do diet i treningów, co widzę wieczorami na siłowni :) Parę dni temu zaopatrzyłam się w blister chromu. Nie zrobiłam tego po raz pierwszy, ale pierwszy raz piszę o tym blogu. Ogólnie jestem dosyć sceptycznie nastawiona to suplementów na odchudzanie i już praktycznie nie wierzę w żadne obietnice ich producentów. Chrom jest jednym z nielicznych, który działa (przynajmniej na mnie) mimo że bezpośrednio nie ma działania "odchudzającego" ani nie przyśpiesza spalania tkanki tłuszczowej.
Jak działa? Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu mikroskładników odżywczych oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi. Co za tym idzie: skutecznie hamuje chęć na słodycze . Dlatego można go polecić osobom, które mają napady tzw "wilczego głodu" bądź po prostu nie mogą oprzeć się pokusie i podjadają podczas diety. Po kilkunastu dniach stosowania, jedzenie słodkiego może stać się dla nas całkowicie obojętne. Niestety chrom nie działa na wszystkich, jest on metalem ciężkim który występuje w naszym organizmie w śladowych ilościach. Powinny go przyjmować osoby, które mają jego niedobór, który może objawiać się np ochotą na słodycze. Według producenta:

"Niekorzystny wpływ na poziom chromu w organizmie ma dieta obfita w cukry proste, ponieważ prowadzi ona do zwiększonego wydalania chromu z moczem. W takiej sytuacji ważne jest spożywanie pokarmów bogatych w chrom albo suplementacja chromu"

Produkty bogate w chrom: małże, orzechy brazylijskie, ostrygi, daktyle (suszone), gruszki, krewetki, mąka razowa, pomidory, grzyby, brokuły, drożdże spożywcze, halibut, żółtko jaja

Czy chrom jest szkodliwy ? Chrom trójwartościowy występujący w pożywieniu i suplementach jest całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu. Nie powinniśmy jednak przekraczać sugerowanej dziennej dawki. Niebezpieczny dla człowieka jest chrom sześciowartościowy występujący w zakładach metalurgicznych.

Na rynku mamy dostępnych kilka preparatów z chromem, najczęściej w dawce 200 mcg stanowiącej 500% dziennego zapotrzebowania. Mój Chrom Organiczny ma tylko dodatek niacyny (witaminy PP) która pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu. (np Chrom Plus ma już dodatkowo błonnik "zapychacz" który ma za zadanie zmniejszenie łaknienia) Znajdziemy go też w innych suplementach np tych z L-karnityną.
Za listek 20 tabletek który wystarczy na 20 dni zapłaciłam niecałe 6 zł. Powinno wystarczyć na 21 dni zwalczania złego nawyku.

Pozdrawiam