MotionSense - aplikacja monitorująca aktywność fizyczną od Rexony

Komentarze (30) | 9 wrz 2014
Zeszłego lata miałam okazję brać udział w akcji Rexony pod nazwą Reksperyment. Polegała ona na badaniu aktywności Polek przy pomocy bransoletek Jawbone UP. W tym roku marka postanowiła zachęcić do ruchu większe grono kobiet. Stworzyła aplikacje MontionSense, która pozwoli nam zliczać kalorie podczas wykonywanych przez nas ćwiczeń czy innych aktywności fizycznych. Zapoznałam się z nią w ostatnim miesiącu, dzisiaj opisze jak działa. 
Na pewno aplikacja jest prosta w obsłudze, i bardzo intuicyjna. Możemy pobrać ją bezpłatnie, nie wyświetlają nam się również żadne denerwujące reklamy. Logujemy się do niej za pomocą naszego konta na Facebooku lub poprzez podanie adresu e-mail. Menu główne ma kilka pozycji, możemy monitorować aktywność na bieżąco lub dodać trening który już się odbył. Sprawdzać historię, obserwować znajomych, tworzyć grupy i wyzwania.
Odkrycie tego zajęło mi trochę czasu, ale po kliknięciu na nasze zdjęcie profilowe przechodzimy do edycji profilu, gdzie podajemy takie informacje jak: płeć, waga, wzrost, nazwa.

MotionSense na pewno może się pochwalić szeroką listą dyscyplin do wyboru. Sama naliczyłam 45, niektóre takie jak: bieg, chód, taniec mają różne poziomy intensywności. Znajdziemy również nietypowe: Frisbee czy np. Golf.

Po zakończonym treningu możemy opublikować nasz wynik na Facebooku. Aplikacja mierzy przybliżony pokonany dystans za pomocą krokomierza. Do jej używania nie potrzebujemy stałego połączenia z internetem.W zakładce Moja Historia mamy bardzo czytelną listę naszych treningów wykonanych w poszczególnych dniach z łączną liczbą kroków, kilometrów i kalorii zaznaczonych jako podsumowanie. "Stream" pozwoli nam śledzić poczynania znajomych, a w wyzwaniach możemy stworzyć własną rywalizację bądź dołączyć już do istniejącej.Moim zdaniem aplikacja, pełniąca rolę mobilnego dziennika treningowego, dobrze spełni swoją rolę, gdy jest prowadzona regularnie. Zapisując w niej treningi łącznie ze spacerami możemy obserwować nasze rezultaty i starać się robić progress. Świadomość ze nasze wyniki obserwują nasze koleżanki może być dodatkową motywacją, a drużynowe pokonywanie wyzwań  dobrą zabawą. Kalorie zmierzone w ten sposób, zapewne nigdy w 100% nie będą się pokrywać ze stanem rzeczywistym, ale tak naprawdę mało które urządzenie mierzące jest w stanie to zrobić. 

Linki do Aplikacji: 

Warto również śledzić fanpage Rexonyhttps://www.facebook.com/RexonaPolska na którym pojawiają się różne wyzwania dla przeznaczone dla użytkowników aplikacji. Dla aktywnych czekają nagrody, do wygrania Jawbone UP - mam i polecam :) oraz zestawy kosmetyków 


Aplikację testowałam na telefonie Sony Xperia Z2
Pozdrawiam