Fitstagram: Absworth & Kelly Fuston

Komentarze (63) | 9 sty 2014
Witam
Bez wątpienia ta seria motywujących wpisów, jest moją ulubioną. Na co dzień sporo, czasu spędzam na zagranicznych stronach o tematyce Fit. Obserwuję również wielu inspirujących ludzi. Planując dzisiejszy wpis nie mogłam się zdecydować na konkretną osobę, więc postanowiłam opisać dwie wspaniałe kobiety, które przeszły niesamowite metamorfozy. Pierwszą z nich jest 21 letnia Ellinor Ebsworth aka Absworth - 21 letnia Szwedka, która przeszła drogę od skinny do fit. Druga to mająca za sobą stratę 42 kg Kelly Fuston.
Ellinor Ebsworth

To doskonały przykład tego, że nawet bardzo szczupłe dziewczyny, mogą nabrać trochę ciała i zdobyć kobiece kształty. Jest licencjonowaną trenerką personalną, a 55 kg ważyła rok temu - przy wzroście 178 cm. Chuda była od zawsze, nigdy nie miała zaburzeń odżywiania. Kiedyś podczas oglądania zdjęć modelek "bikini fitness" powiedziała sobie : chcę mieć taki tyłek. Rok później była o 13 kg cięższa i "piękniejsza". Z perspektywy czasu żałuje że nie zrobiła tego wcześniej.

Jej rada:
Zamiast na wadzę skupcie się na wymiarach i wskaźnikach. Idź na siłownię, będziesz miała gwarancję przybrania na wadzę. Męczące ? Na początku, na pewno. Warto ? Jak cholera ! 
Swój tyłek zbudowałam "na masie" i kocham swoje ciało. Teraz jestem cięższa, ale kto powiedział że lepiej wyglądają szczupłe dziewczyny ? 


(POWIĘKSZ)

Kelly Fuston

Jej historia jest całkiem inna. Od zawsze miała nadwagę, pamięta że inne dzieci przezywały ją już od najmłodszych lat. Myślała wtedy, że po prostu taka już jest. Jej najlepszy przyjaciel z dzieciństwa jadł wszystko, a w przeciwieństwie do niej był chudy jak patyk. W szkole średniej nie miała odwagi założyć bluzki, odkrywającej ramiona. Popadła wtedy w błędne przekonanie "Jestem taka od zawsze i już zawsze taka będę". Pamięta noc w której podjęła decyzje aby zawalczyć o nowe ciało. Była na imprezie u znajomego i przy drinku narzekała że jest gruba, a jej chłopak (teraz narzeczony) powinien znaleźć sobie kogoś lepszego. Jedyny komplement jaki wtedy usłyszała dotyczył jej twarzy. Pomyślała : Ok chcesz schudnąć ? musi to być prawdziwy nokaut.
Do tej pory jej jedynymi osiągnięciami były około 4-5kg spadki wagi i powroty do wagi "przed". Postanowiła zmienić swój sposób myślenia i pójść pełną parą. Wyznaczyła sobie cel  60 Ibs (27 kg) pomyślała: "gdyby mi się udało, byłabym mniejsza niż kiedykolwiek". Zmieniła dietę, zaczęła jeść zdrową żywność eliminując z niej produkty przetworzone i alkohol. Najtrudniej było jej spotykać się ze znajomymi i trzymać dietę, podczas gdy inni jedli to co chcieli. Zaczęła od pieszych spacerów obok domu. W swoje urodziny poprosiła chłopaka o karnet na siłownię.
Po stracie około 15 kg zaczęła liczyć kalorie, i dzięki temu mogła zjadać nawet bardzo duże porcje zdrowej żywności. Później schudła kolejne 15 kg, a później 10. W tym momencie stwierdziła, że to jest odpowiednia waga dla niej, i nie chce już chudnąć. Woli być silna, sprawna i zdrowa.

Twierdzi że jej podróż nie była łatwa. Wcześniej była uzależniona od słodyczy, jadła dwie kolacje a po wstaniu z łóżka myślała znów o jedzeniu. Czasami do teraz z tym walczy. Nie stosowała żadnych tabletek i suplementów na odchudzanie, czasami sięga po odżywkę białkową. Cała jej przemiana trwała 1,5 roku efekt utrzymuje pół roku. Poleca treningi personalne (albo chociaż z przyjacielem), jej zdaniem sposobem na maksymalizację wyników jest połączenie treningów siłowych z cardio.


Największą pomoc i wsparcie dostała od przyjaciół i chłopaka, dla którego zawsze była piękna, bez względu na wielkość. Kelly do tej pory pracuje nad sobą bardzo intensywnie, niemal codziennie ćwiczy na siłowni. Jej obecna sylwetka to świadoma i ciężka praca. Niestety zmaga się z problemem rozciągniętej skóry, po utracie wagi. Na swoim instagramowym profilu często pokazuje propozycje, czasem nietypowych ćwiczeń siłowych :) 


Profile instagramowe i źródła dzisiejszego wpisu to:
 http://instagram.com/absworth  http://instagram.com/kelly_flab2fab
Inne wpisy z tej samej serii znajdziecie -> Fitstagram cała seria
Zapraszam również na mój instagram: https://instagram.com/bycidealna/

Pozdrawiam