Buty sportowe dla początkujących

Komentarze (59) | 14 sty 2014
Witam
To będzie kolejny wpis, który napisałam pod wpływem waszych niekończących się pytań. Zdaje sobie sprawę, że jest tutaj wiele osób które nie ćwiczą CrossFit-u 4 razy w tygodniu, oraz nie przebiegają regularnie po 8km dziennie. Za to dopiero zaczynają i potrzebują butów które: nadadzą się na treningi domowe lub na zajęcia fitness, można w nich od czasu do czasu pobiegać, nie kosztują dużo, nawet ładnie wyglądają, można w nich iść na spacer, do szkoły/pracy/na uczelnie i są na dzień dzisiejszy ogólnodostępne.
Pierwszy model to mój wybór. Obecnie na siłownię, gdzie ćwiczę i biegam na bieżni, zabieram na zmianę cztery pary butów: Adidas Adipure TR 360, Nike Free Run, Nike Bionic i Reebok Real Flex. W Adipure fajnie się ćwiczy, ale nie są wygodne podczas biegania na bieżni (czasem jestem na niej 60 min). W Nike Free Run dobrze się biega na bieżni, ale się ślizgają - najbardziej można to odczuć na TRX lub przy plankach. Bionic przy niektórych ćwiczeniach są dla mnie niestabilne, duża różnica w porównaniu do Free, na bieżni też nie były najwygodniejsze.

Mój wybór padł na Reeboki na podeszwie RealFlex czyli jedne z moich pierwszych butów. Kupiłam je w grudniu 2012, post o nich możecie zobaczyć tutaj. Na siłowni dobrze się sprawują, zarówno podczas ćwiczeń jak i biegania na bieżni. W maju biegałam w nich na zewnątrz i wg mnie również były ok. Rozmawiałam o nich, z jedną biegaczką, która ma za sobą kilkanaście maratonów i była nimi pozytywnie zaskoczona.  Mam akurat model: Transition 2.0 kupiony na dziale Junior ( gdzie mają zawyżoną rozmiarówkę do rozmiaru 39) w cenie regularnej 209 zł. Wtedy do wyboru miałam dwie wersję kolorystyczne.


Na dziale damskim był jeden model w dwóch kolorach. W ciągu następnego roku, Reebok stworzył kilka wersji tego buta. W sklepie porównywałam biegowe i treningowe, te drugie miały mniej elastyczną podeszwę. Według sprzedawcy różnica jest prawie nieodczuwalna.

Teraz wersji kolorystycznych jest znacznie więcej - ceny ? Na wyprzedażach spokojnie można je znaleźć za plus-minus 200zł, pamiętam że w tamtym roku, pewnie już w lutym, były na ostatnich obniżkach za coś koło 160-170 zł.

Drugi model to opinia dziewczyny ze sklepu sportowego. Zapytałam właśnie o buty dla początkujących do krótkich dystansów i na fitness, w rozsądnej cenie. Powiedziała że dobrym wyborem będzie Nike Dual Fusion TR.Ten model dobrze się sprzedają, a klientki są bardzo zadowolone. Buty są przeznaczone na trening, ale jeśli ktoś nie biega dużo - wystarczą. Ich cena regularna to 299 zł, często  można je znaleźć za 199 zł.

Dowiedziałam się jeszcze że często dochodzi do sytuacji, w których osoba zainteresowana butami sportowymi stwierdza że najbardziej podoba jej się taki lub podobny model:

i ciężko jest ją przekonać aby ich nie wybierała. Sama marka, w tym wypadku sportowa - nie oznacza że but nadaję się do jakiegokolwiek treningu. Te buciki akurat przeznaczone są do chodzenia na co dzień. Sam wygląd w tym przypadku, nie powinien być czynnikiem decydującym.
Pozdrawiam