Kosmetyczna sobota: Włosy aktualizacja i pielęgnacja

Komentarze (41) | 14 gru 2013
Witam
Włosowego wpisu już dawno tutaj nie było. Postanowiłam go zrobić, bo sporo osób pytało mnie o kolor, po zeszłotygodniowym wpisie i wzmiance o farbie. Ponad rok temu zaczęłam bardziej dbać o swoje włosy, inspiracją dla mnie, był blog Anwen, oraz sama Ania, którą czasem pytam o różne rzeczy. Nie jestem włosomaniaczką, ale regularnie staram się używać olejów, odżywek i masek. Z Efektów po 8 miesiącach jestem zadowolona.
Grudzień 2013

Dla porównania wcześniejsze zdjęcia:Marzec 2013
Po opublikowaniu tych zdjęć w marcu sporo osób radziło mi ściąć 10 cm włosów, bo "wyglądają brzydko i nic się już z nimi nie zrobi".


A tutaj zdjęcie z września 2012 kiedy to rozjaśniłam sobie połowę włosów - chciałam mieć Ombre. Od tego czasu nie rozjaśniałam ich ponownie. Naturalny kolor moich włosów to ciemny brąz, na odrosty regularnie co 1,5-2 miesiące nakładam farbę Joanna nr 240 - słodkie Cappuccino. Farbuje sam odrost, nie nakładam co jakiś czas farby na całość.


Moje włosy po farbie się nie niszczą, na grzywce którą od roku zapuszczam nie mam ani jednej rozdwojonej końcówki. Za to końce po rozjaśniaczu nadal są przesuszone, staram się bardzo regularnie je podcinać (dosłownie 2mm). Z perspektywy czasu widzę że i tak udało mi się je nawilżyć.

Poznałam swoje włosy. Szampony, odżywki i maski muszę zmieniać bardzo często.
Kosmetyki które używam: Szampony

+ przeciwłupieżowe w nagłych przypadkach: Nizoral, Head&Shoulders, Isana
Kompletnie nie sprawdził się Cece Salon Volume

Odżywki


Używam przy każdym myciu

Maski


Używam raz w tygodniu

Oleje: 
Używam raz w tygodniu, przed myciem nakładam na włosy na 1-2h. Najczęściej mieszam je ze sobą i dodaje odżywki. 

Dodatkowo: Dwie pierwsze rzeczy to jedwab i serum na końcówki, nakładam je po każdym myciu i w czasie dnia. Oba produkty znalazłam w ShinyBoxach, bardziej lubię ten pierwszy czyli serum Indola. Czasem używam nabłyszczacza Toni&Guy delikatnie natłuszcza, lepiej nie przesadzić z jego ilością. Wcześniej "porzed wyjściem" bawiłam się w laminowanie włosów żelatyną, ale przestałam - jest to zbyt czasochłonne. Farba Joanna Naturia nr 240 - nie zmienna od prawie 5 lat. Kosztuje tylko 5,99 zł :) Trzy produkty do stylizacji: naprawdę sporadycznie zdarza mi się używać prostownicy, jeśli już używam zawsze ochronnego sprayu do włosów Got2b. Lakier Elnett pianka Nivea. 
Po Tangle Teezerach nie wyobrażam sobie powrotu do zwykłych szczotek czy grzebieni....

Kolor "Słodkie Cappuccino" mimo że na opakowaniu jest info że nie jest wskazany do ciemnych włosów u mnie działa. Nie wychodzi mi odcień z opakowania, tylko znacznie cieplejszy. 


Pozdrawiam