Czy siłownie powinny być otwarte w Święta ?

Komentarze (71) | 11 lis 2013
Witam
Z okazji dzisiejszego Święta, większość z was z pewnością siedzi w domu, tak jak i ja. Zwykle przed każdym Świętem na siłowniach pojawiają się informacje, że w związku z takim i takim dniem siłownia będzie zamknięta. Kiedyś byłoby mi pewnie to całkiem obojętne, dzisiaj trochę mnie drażni - dlaczego ? Doskonale pamiętam rozmowę która wywiązała się 2 lata temu na Facebooku, pod komunikatem informującym, że w dzień Zielone Świątki klub będzie nieczynny.Był maj i jedna Pani zapytała się czy może zażądać zwrotu pieniędzy za dni w które siłownia była zamknięta. Akurat w tym miesiącu wypadały trzy takie dni: Święto Pracy, Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz Zielone Świątki. W klubie do którego chodziła musiała zapłacić za cały maj z góry: od 01.05 do 31.05, nie było możliwości kupienia karnetu od 04.03 do 04.06.  Trzy dni to 10% miesiąca więc zapytała czy może dostać zwrot 10% wartości karnetu który kosztuje ją ponad 200 zł.

Wywiązała się dłuższa rozmowa, a Pani przyznała że na co dzień jest bardzo zapracowana i chętnie poćwiczyłaby sobie w dzień wolny od pracy, który nie spędza z rodziną.

Spotkała się z wielkim niezrozumieniem ze strony klubu, bo przecież siłownia jest zamknięta z troski o pracowników : "Przecież nasi pracownicy też chcą mieć wolne!"

Czy na pewno ? Siłownie tak jak i kina mogą, ale nie muszą być zamknięte w Święta. Trzy dni w miesiącu to spora oszczędność, będą tańsze rachunki za prąd, nie trzeba będzie płacić pracownikom, a klienci i tak zapłacą - decydując się na abonament nie mają wyboru, muszą płacić nawet za dni w których nie mają możliwości ćwiczyć.

Dlaczego właściciele kin, lokali gastronomicznych, zakładów produkcyjnych itp już nie troszczą się tak o swoich pracowników?

Oczywiście sprawa ucichła, ale uważam że Pani żądająca zwrotu pieniędzy miała rację. Niektóre kluby mają bardzo niekorzystne zasady płatności. Dzisiaj mamy dzień 11 listopada i część siłowni jest zamknięta. Jednak w Krakowie można również znaleźć te otwarte: np Fitness Platinum (z ograniczeniami) i Gym Park (jak w niedziele)

Pozdrawiam