Jaką wagę przywiązujecie do swoich telefonów ?

Komentarze (52) | 22 paź 2013
Witam
Dużą ? albo czy w ogóle wyobrażacie sobie funkcjonowanie bez smartfona ?  Ja jeszcze do maja nie wiedziałam czym się różni telefon z androidem od tego na symbianie, jednak po tygodniu używania nowego modelu już nie mogłam się od niego oderwać. Wczoraj bardzo spontanicznie zdecydowałam się na zakup nowego. Wymieniłam Xperię GO dedykowaną dla osób aktywnych, na nowszy model Xperia V.
O poprzednim pisałam już tutaj: Xperia Go telefon dla aktywnych
Używałam go 5 miesięcy i jestem w stanie polecić go naprawdę wielu osobom. Jeśli szukacie czegoś wygodnego i niedużego Xpera Go będzie dobrym rozwiązaniem dodatkowo jest wodoodporna  i niedroga. Byłam w stanie robić na niej naprawdę dużo, czasem znacznie skracała mi czas, który musiałabym spędzić przed komputerem Wymieniłam ją z dwóch powodów: potrzebowałam modelu z lepszym aparatem i chciałam w końcu wypróbować moją Jawbone UP - czyli opaskę mierząca aktywność fizyczna w ciągu dnia, która leżała mi w szufladzie od wakacji. Z poprzednim modelem niestety nie była kompatybilna.
Do ostatniego momentu wahałam się pomiędzy I phone 4S a Sony Xperia Z. Stanęło na "Z" ale poźniej zdecydowałam się na model który jest jego troszeczkę okrojoną wersją czyli Xperia V.  Jakoś nie przekonują mnie te ogromne ekrany, a V-ka jest zdecydowanie bardziej poręczna. Chociaż i tak różnica pomiędzy tym co miałam wcześniej jest dosyć spora.

versus.com
O opasce Jawbone UP pisałam przy okazji Rexperymentu. Wczoraj uruchomiłam ją po raz pierwszy i już miałam okazję zmierzyć sobie "jakość" mojego snu. Okazało się że z 7h 13m mojego snu 4h 26m to był sen lekki a 2 h 48m to sen głęboki (nie mam pojęcia czy to dobry wynik czy zły). Oraz że taka ilość to 90% tego co potrzebowałam. Oprócz tego do godziny 15:34 zrobiłam 8971  kroków co dało 1206 spalonych kalorii i stanowiło 89% procent tego co powinnam zrobić każdego dnia. Jestem ciekawa dalszych wyników. Mam nadzieję  że taki gadżet szybko mi się nie znudzi. Na razie jest małe wow, chociaż widzę już że opaska nie ma zbyt dużo funkcji.  Nie skorzystałam dzisiaj z tej najciekawszej czyli budzika - sama obudziłam się wcześniej :)
Jak już jesteśmy przy aplikacjach to zadam pytanie : polecicie coś fajnego ? Nie koniecznie chodzi mi o te sportowe bo mam ich naprawdę sporo, ale o coś przydatnego na co dzień ? 
Pozdrawiam