Seba FR - moje nowe rolki

Komentarze (33) | 18 maj 2013
Witam
W ostatnim czasie znowu nawał obowiązków doprowadził do zaniedbania bloga. Mam nadzieję że wolny weekend pozwoli mi wszystko nadrobić. Przyszły tydzień pewnie będzie jeszcze bardziej napięty. W ubiegły czwartek w końcu zostałam posiadaczką nowych rolek. Miałam jechać po nie osobiście do Katowic, ale okazało się że same do mnie przyjadą :) Konkretny model był upatrzony już od dawna : transparentne Seba FR 1 80


Wybrałam firmę która specjalizuje się w produkcji rolek do slalomu i jazdy miejskiej (urban/freeride). Model z serii którą mam jest skierowany głównie do jazdy po mieście, ale również dobrze radzi sobie w zwykłej jeździe, i między kubeczkami . Główna różnica między nimi a moimi starymi Fitnessowymi Fila to twarda skorupa z cholewką oraz wymienna wkładka która dopasowuje się do stopy pod wpływem ciepła. 
Dodatkowo mocna klamra z przodu pozwala bardzo dobrze unieruchomić stopę. 

Cały komplet: 


Dokupiłam do nich 4 mniejsze kółka ( czerwone 76 mm białe 80 mmm) które założyłam z przodu i z tyłu. Dzięki temu roki są bardziej zwrotne - łatwiej skręcają ale przez to również łatwiej się wywrócić. 

Po wymienieniu odpowiednich części całość wygląda tak: 
Ze względu na wkładkę która zazwyczaj bardzo się ugniata, kupiłam rolki o rozmiar mniejsze, które pasują na mnie dosłownie na styk. Ze względu na duży dyskomfort pierwsza jazda trwała nie dłużej niż 25 min, teraz jestem w stanie wytrzymać w nich około 1,5h. Samą wkładkę próbowałam rozchodzić w domu. 


Odkąd je mam jeżdżę na nich prawie codziennie. Na początku czułam się w nich trochę niepewnie ale jest już coraz lepiej :) nie będą to dobre rolki dla początkujących. Klika przykładowych treningów na tych rolkach wg Endomondo: Szczerze nie wiem na jakiej postawie ich program liczy kalorie. Pierwsza jazda to błonia gdzie jest praktycznie cały czas równo. Wczorajsza to bulwary gdzie raz było z górki z wiatrem, raz pod górkę i pod wiatr - moim zdaniem zmęczyłam się bardziej niż czternastego
Pozdrawiam