07.12 - Jak ćwiczę w ostatnim czasie ?

Komentarze (50) | 7 gru 2012
Witam
Od 12 listopada zaczęłam ćwiczyć bardzo regularnie i na siłowni pojawiam się około 4 razy w tygodniu. Na początku były to treningi siłowe na przemian z aerobami, jednak od dnia w którym napisałam ten post : Zmiana strategi ćwiczę już tylko siłowo. To co robię regularnie uzupełniam w zakładce POSTĘP.
Mój trening obwodowy wykonuję razem z kuzynką. Został nam on rozpisany przez trenera, ale myślę że powinnam poprosić naszego instruktora o delikatne modyfikacje bo jednak nie odczuwam go tak jak powinnam. Jest w nim za dużo ćwiczeń na nogi. Nie będę się rozpisywać dokładnie odnośnie tego co robimy, tylko wymienię: na początku są wykroki z obciążeniem które bardzo lubię, później ćwiczymy na maszynach z hantlami, piłką i bosu. Całość zajmuje nam około 1,5 h. Na samym początku robimy rozgrzewkę 7 min na orbitreku + swoją. Po treningu 3 ćwiczenia na brzuch i rozciąganie.
Jeśli zaczynacie ćwiczyć siłowo i nie wiecie jak zacząć zaglądnijcie TUTAJ

Dieta: Nie rozpisuje na razie nic, staram się jeść często i w miarę "zdrowo" o ile da się jeść zdrowo nie jedząc większości warzyw. Dużo białka, węgle złożone i zdrowy tłuszcz. Raz -dwa razy dziennie mały owoc. Od czasu do czasu zjadam mój ulubiony batonik z Lidla a po treningu zawsze galaretka owocowa. Piję dużo wody i zielonej herbaty.
Wczoraj zjadłam trochę słodyczy, bo w końcu mikołajki, a ja byłam u babci - już zastanawiam się co zrobić za karę :)

Rezultaty: Zmiany są i to duże. Waga : 12 listopada było 57 kg dzisiaj jest 54,5 (przy 170 cm). Wyszczuplało mi praktycznie wszytko i pojawił się zarys mięśni. Te zmiany wskazują na to że pozbyłam nie nadmiaru wody w organizmie teraz już nie będzie tak łatwo.

Kiedyś pisałam o 3 rzeczach które w sobie nie lubię:


Były to masywne uda, fałdka na przedramieniu i boczki. 

Fałdka się zmniejszyła :)
Boczki schodzą ale powoli i niesymetrycznie - jeden jest większy od drugiego

A masywne uda stały się jeszcze bardziej masywne - pisałam że wykonuję dość dużo ćwiczeń siłowych na nogi. 

Zdjęcia z 1 września: 


Zdjęcie 5 grudzień:


Jak widać cellulit dalej jest.... Od stycznia mam zamiar zacząć biegać regularnie więc mam nadzieję ze ubędzie mi trochę cm w obwodzie. Nie podobają mi się bardzo rozbudowane nogi ale z drugiej strony za chude też nie. 


źródło
źródło

Pozdrawiam