Must Have domowej siłowni

Komentarze (36) | 5 lis 2012
Witam
Must have domowej siłowni wg mnie. Przyznaje ze do stworzenia tego wpisu zainspirował mnie najnowszy numer Shape, po prostu ja kobiecą domową siłownie widzę zupełnie inaczej. Pokazane stepy to fajne "zabawki" ale niestety drogie. Sztangi zastąpiłabym mniejszymi hantlami a gumę treningową taśmą Thera band.Przedstawię wam "urządzenia" które nie są tańsze i dają więcej możliwości.
1) Hantle najlepiej żeliwne regulowane - ta opcja jest najbardziej praktyczna korzystna cenowo. Lepiej jest kupić gryf, krążki i zaciski niż kilka par mniejszych i kolorowych hantli np: gumowanych.
Cena około 150 zł /komplet

źródło: www alejka.pl

2) Karimata sportowa - lepsza od miękkiego dywanu i twardej podłogi. Nie mylić z karimatą turystyczną której powierzchnia jest zbyt śliska - przez co nie nadaje się do niektórych ćwiczeń.
Cena około 20 zł

źródło: hurtowniasportowa.eu

3) Thera Band sama mam taką, daje dużo możliwości a w internecie znajdziemy całą masę treningów z tą taśmą w roli głównej. Dodatkowo jest bardzo tania: Cena około 10 zł

źródło: ibiznewsletters.com

4) Twister - czyli małe urządzenie które pomaga pozbyciu się boczków i wyszczupleniu talii oraz ud.
Cena 20-50 zł

źródło: bodytemple.pl

5) Piłka treningowa - ćwiczenia z piłką są proste i efektywne ponieważ dodatkowo musimy zachować na niej równowagę co angażuje do pracy większość mięśni. Oprócz tego taki trening należy do jednego z najprzyjemniejszych. Cena: 25-50 zł

źródło: sklepanimatora.pl


6) Hula hoop z masażerem - koniecznie z masażerem. Mój faworyt - używam bardzo często. Kręcenie przed TV jest bardzo przyjemne ( pod warunkiem że nie mamy siniaków na bokach...) Cena : 35-80 zł

źródło: vitalia.pl

7) Obciążniki na nadgarstki i kostki - zwiększają skuteczność treningów. Najczęściej wybierane obciążenie to 0,5kg lub 1 kg. Sama swoje kupiłam za niecałe 12 zł w Tesco. 

źródło: sklep-bokserski.pl

Myślę że tyle z zupełności wystarczy. Taki funkcjonalny zestaw można mieć za około 320 zł więc nie jest to cena bardzo wygórowana.

Pozdrawiam