Jakie hula hop wybrać ?

Komentarze (79) | 4 lis 2012
Witam
Dostałam wiele pytań na temat koła z masażerem które używam więc postanowiłam napisać całą notkę na ten temat. Hula Hop które używam nie jest moje tylko pożyczone od Mary która ma oprócz tego jeszcze dwa :)

Od zawsze wiedziałam ze hula hop pomaga na wyszczuplić brzuch ale nigdy za bardzo nie wiedziałam na jakiej zasadzie. Myślałam że dzieje się to dzięki ruchom które wykonujemy aby kółko pozostało w górze. Do teraz mam w swoim domu moje małe zabawkowe ale nie umiem nim kręcić bo ma za małą średnicę.

Teraz po treningach dużym z masażerem już mniej więcej wiem o co chodzi. Kółko wyszczupla talie bo ona jest obijana z każdej strony. Im kręcimy mocniej i kółko jest cięższe tym efekty są lepsze. Najbardziej obrywa się boczkom ponieważ najbardziej "wystają" i stąd się biorą siniaki których na początku miałam całkiem sporo. Wypustki masujące są też dobrą sprawą, bo jak wiadomo masaż wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Po wieczornym kręceniu biorę kąpiel i wcieram w siebie jakiś krem lub żel antycellulitowy.

Czy zwykłe hula hop się nadaje ? Osobiście uważam że nie ponieważ te "zwykłe" najtańsze przeznaczone są głównie dla dzieci. Są lekkie i gładkie i służą do zabawy która polega na jak najdłuższym utrzymaniu go w górze. Wiem że można go obciążyć wodą, piaskiem lub ryżem ale wątpię czy to na dłuższą metę daje oczekiwane efekty - nie próbowałam. Jeśli masz w domu możesz spróbować ale na pewno nie nastawiaj się na super rezultaty.

źródło: melrys.pl

Ile kręcić dziennie i jak długo trzeba czekać na efekty?
Ja najczęściej używam go raz dziennie po 40 minut. 20 min w jedną stronę 20 min w drugą aby efekty były symetryczne. Pierwsze efekty można zobaczyć po 2 tygodniach regularnego (nie musi być codziennie) używania. Ja teraz jestem w trakcie mojego wyzwania. Mój cel 1500 min w niecałe 2 miesiące efekty pokażę na blogu.


Jakie hula hop wybrać ? 
Myślę że tutaj działa zasada im droższe tym lepsze. Próbowałam tylko jeden rodzaj ale mogę stwierdzić że te z wypustkami są lepsze od tych pofalowanych. Jeśli chodzi o wypustki to te w "moim" wyglądają tak: 


I nie mam pojęcia czy są gorsze od tych co wyglądają tak: 

google grafika

W tych droższych są kuleczki pokryte nanocząstkami srebra które wydzielają aniony ?

"W powietrzu unosi się mnóstwo takich elektrycznie naładowanych cząsteczek.
Najspokojniejsze i najbardziej ożywcze regiony świata są przepełnione miliardami jonów ujemnych. Powietrze wokół gór, wodospadów, plaż i lasów to miejsca wśród których poziom jonizacji występuje w naturalnej i pełnej równowadze. Po burzy większość z nas czuje się bardzo dobrze. Dzieje się właśnie tak dzięki spływających po deszczu jonach ujemnych, a my wtedy czujemy się w pełni sił. Wydzielanie jonów: powyżej 1000 anionów/cm3"

To jest opis jednej z aukcji  ale sama nie zaufałabym jonom ujemnym.

Wielkość
Im większe tym się łatwiej kręci, ale trzeba też więcej miejsca. Moja ma średnice 97 cm i używanie go nie sprawia mi najmniejszego problemu. Te największe mają po 110 cm i są oczywiście droższe od tych mniejszych. Wielkość powinna zależeć również od wzrostu i wielkości obwodu talii. Osoby wyższe powinny mieć większe hula hop także osoby o szerszej talii. 

Miejsce do kręcenia
Wbrew pozorom nie trzeba go bardzo dużo. Wystarczy odrobinę więcej niż średnica koła. Ja zazwyczaj robię to przed telewizorem w tym miejscu: 


Konkretna firma: 
Używam kółka chińskiej firmy Jinpoli sports model Power Ring Hoop czyli najtańszy z tego co oferuje Jinpoli. Poszukałam go dzisiaj na allegro i znalazłam- jakiś czas temu go nie było. Kiedyś widziałam  je w jakimś sklepie internetowym i było droższe. Aktualna cena 35 zł myślę że przystępna: http://allegro.pl/734107117.html kółka z tej firmy możecie znaleźć tutaj: http://allegro.pl/jinpoli+hula Innych firm nie znam - może wy coś polecicie? 

Ktoś mi zadał pytanie czy kółko nie rozlatuje się podczas kręcenia ?

Nie, poszczególne części są zapinane na zatrzask przez co nawet nie ruszają się podczas kręcenia. Troszkę ciężko za to się je składa i rozkłada. Myślę że rozwiałam wasze wątpliwości. 
Jeżeli macie jakieś pytania zadajcie je pod tym postem - postaram się odpowiedzieć na nie.  

A na koniec ja podczas Hula Hoopin' challange: 

Enjoy !

Pozdrawiam