Chleb Pro Body

Komentarze (55) | 25 lis 2012
Witam
Nie dawno w ręce wpadła mi ulotka reklamująca Chleb Pro Body "Low Carb", który jest chlebem dla osób poszukujących produktów niskoweglowodanwych, o wysokich walorach smakowych....

Zaciekawiło mnie, postanowiłam czytać dalej :

Idealny na kolację !
"ProBody zawiera ok. 90% mniej węglowodanów i ok. 300% więcej białka niż zwykle chleby mieszane"

Wartość odżywcza w 100 g: 


Energia285kcal
Białko21.4g
Tłuszcz16.8g
Węglowodany6.1g
Błonnik11.8g


Pod tabelą wartości odżywczych było również tajemnicze zdanie: 
oraz  zdanie : 1 wymiennik węglowodanowy (WW) odpowiada 200g gotowego do spożycia produktu

"Wymiennik węglowodanowy (jednostka chlebowa, [ww]) - to jednostka używana w diabetologii, określająca 10 gramów (lub - w zależności od kraju - 12 gramów) węglowodanówprzyswajalnych. Równoważna definicja wymiennika węglowodanowego, stosowana w Polsce, określa 1 wymiennik węglowodanowy jako 40 kcal/167 kJ" źródło: Wikipedia

Kupiłam ten chleb. Znalazłam go w jednej z piekarni w galerii handlowej: 

źródło:piekarnia max


Wrażenia ?
Chleb jest bardzo drogi: 6,50zł kosztuje mały bochenek 350g. Ma w sobie bardzo dużo ziaren, a w smaku niewiele różni się od chleba razowego ze słonecznikiem. Miałam zrobić zdjęcia, ale nawet nie zdążyłam zjeść go do końca, bo bardzo szybko ze zepsuł. 

Spróbuję porównać go z chlebem razowym. : 

1 kromka Pro body: 

Energia
100kcal
Białko
7.5g
Tłuszcz
5.9g
Węglowodany
2.1g
Błonnik4.1g 

1 kromka chleba razowego : 

Energia
75kcal
Białko
2.1g
Tłuszcz
0.6g
Węglowodany
17.9g
Błonnik
2.9g

Jak widzimy Pro body ma dużo więcej białka i mniej węglowodanów. Ma również więcej tłuszczu, i dlatego jest bardziej kaloryczny. Ma też w składzie dużo więcej składników, a białko pszenne z mąki i śruty sojowej chyba nie jest najlepsze.

Niby świetnie pasuje do dziennego bilansu, ale za bardzo nie chce mi się w niego wierzyć. W końcu chleb jest jedną z rzeczy, które na diecie powinniśmy ograniczać. Szczerze nie znam się za bardzo na piekarnictwie, ale naprawdę zaciekawił mnie,  dlatego mam zamiar poszukać więcej informacji na jego temat. Mam nadzieję że odpowiem sobie odpowiedzieć na pytanie : Czy to faktyczne warto go kupować ? Czy to kolejna ściema i próba naciągania ludzi tak jak produkty Light czy Fit. 
Co wy o nim myślicie ? 

Pozdrawiam