Fit ciekawostki - 2

Komentarze (14) | 29 lis 2012
Witam
Przepraszam za moją kilkudniowa nieobecność - mam problemy z laptopem i chyba będę musiała go oddać na parę dni do serwisu.
Dzisiaj kolejny post z serii Fit ciekawostki - tym razem będą to triki dotyczące diety - źródło: Dziennik Diety

1) Jak ognia unikaj "wód smakowych". Ich opakowania sugerują że w środku znajduję się woda mineralna, choć w rzeczywistości produkty te są napojami. Przeczytaj etykietę, a dowiesz się, że artykuł zawiera sztuczne substancję słodzące, środki konserwujące, regulatory kwasowości czy aromaty.

2) Żołądek potrzebuje około 10 dni na obkurczenie się i przyzwyczajenie do mniejszych porcji żywności. Bądź konsekwentna i wytrwała!. Musisz mieć świadomość że jednorazowe przejedzenie się może spowodować, że cały wysiłek pójdzie na marne, ponieważ żołądek ponownie się rozciągnie. Kiedy masz na coś ogromną ochotę, zjedz to, ale w niewielkiej ilości - to najlepszy sposób na to, by nie kojarzyć diety z ogromnymi wyrzeczeniami.

3) Szukasz cukru w składzie produkty? Nie ma ? Sprawdź jeszcze raz ! ukrywa się on także pod nazwami: Fruktoza, glukoza, syrop klonowy, syrop kukurydziany, sacharoza, laktoza, maltoza, melasa.

4) Ciągle słyszysz że nie należy jeść po godzinie 18. Niestety kiedy bardzo późno kładziesz się spać, prędzej czy później prawie zawsze dopada cię głód. Z tego powodu znacznie lepiej jest jadać zbilansowane kolacje 3 godziny przed snem niż późnym wieczorem robić przypadkowy "przegląd lodówki".

5) Mrożona kawa czy herbata zawiera dużo cukru. Lepiej przygotuj ją samodzielnie. W dzbanku zaparz kilka torebek herbaty. Schłódź napój, dodaj plasterki cytryny/limonki, listki mięty. Całość możesz dosłodzić niewielką ilością miodu.

Przykładowe zamienniki: 
Herbata z syropem malinowym ( 78 kcal) - Herbata z suszonymi malinami ( 8 kcal)
Hot dog (214 kcal) - laska kabanosa drobiowego ( 147 kcal)
Żelki ( 306 kcal) - Galaretka owocowa ( 67 kcal)
2 gałki lodów śmietankowo- owocowych (262 kcal) - 2 gałki sorbetu ( 123 kcal)
*ilość kcal na 100 g 

Pozdrawiam