Temat zdrowie u "najlepszych"

Komentarze (24) | 1 paź 2012
Witam
Czytacie czasem blog Make Life Easier ? Ja wchodzę na niego sporadycznie. Podczas ostatniej wizyty spodobały mi się posty zainspirowane Audrey Hepburn którą bardzo lubię. Zauważyłam również że do załogi autorek dołączyła nowa dziewczyna : Gosia. Z jej wizytówki dowiadujemy się że jest miłośniczką zdrowego odżywiania oraz psychologiem sportowym.

Po dziwnych sygnałach z sieci (patrz: Niemodne Polki) postanowiłam odszukać wpisy nowej autorki. Znalazłam jeden w którym znalazło się zdanie które nie ma ze zdrowym odżywianiem nic wspólnego i nigdy nie powinno być opublikowane na blogu - wg mnie.

"Odkąd sięgam pamięcią odżywianie było u mnie w domu częstym tematem rozmów. Dla rodziców ich wahająca się waga i pomysły na zdrowe dania to pretekst do wszelkich dyskusji – dzień bez zważenia się jest dniem straconym. Swoje zainteresowania prawdopodobnie wynisołam więc z domu." 

Ewa Chodakowska od dawna przekonuje nas do wyrzucenia wagi i zamianie jej na metr. Mary na swoich filmikach określa wagę jako szatańskie urządzenie. Przecież wiemy już od dawna że najważniejsze są proporcje. Mięśnie mają mniejszą objętość i ich strata powoduje spadek wagi ale powinno nam zależeć głównie na spaleniu tłuszczu.

Gosia w swoim poście nie zaprzeczyła że zgadza się z tym stwierdzeniem. Po "wahającej się wadze" można stwierdzić że jej rodzice mieli raczej problem z dietą i odżywianiem czego skutkiem mógł być efekt jojo.

Blogów o zdrowiu i aktywności fizycznej nie ma za wiele w polskiej blogosferze. Blog Kasi bardzo dobrze funkcjonuje, więc myślę że nie zdecydowali by się na przyjęcie kolejnej autorki, gdyby to by im się po prostu nie opłacało. Z wpisu dowiadujemy się również że pasją Gosi jest sport oraz że jest w ciąży. Tak więc możemy się spodziewać postów o: zdrowiu, wychowywaniu dziecka oraz o wszystkim związanym z powrotem do sylwetki sprzed ciąży. Może dowiemy się czegoś ciekawego :)
źródło: http://funlifefitness.com.au, http://www.makelifeeasier.pl/inne/sport/

Pozdrawiam