Afty - czy ktoś wie jak się tego pozbyć ?

Komentarze (131) | 30 wrz 2012
Ten wpis ma już ponad trzy lata. Czytelną listę sposobów na Afty napisaną na podstawie komentarzy z tego wpisu znajdziecie tutaj:
http://www.bycidealna.pl/2015/07/sposoby-na-afty.html

Opis awaryjnego leku na wyjątkowo oporne afty zamieściłam tutaj: http://www.bycidealna.pl/2015/09/awafty.html


Afty mam je od dziecka czasem raz na miesiąc zwykle rzadziej.Pewnie większość z was nie wie co to - pewnie gdybym nigdy tego nie miała też nie interesowało by mnie to.

Afta (łac. aphtosis) – otwarte owrzodzenie zlokalizowane na błonie śluzowej jamy ustnej, warg lub języka z wytworzeniem miejscowego stanu zapalnego. Może im towarzyszyć powiększenie okolicznych węzłów chłonnych. Często afty występują z nawrotami (nawracające aftowe zapalenie jamy ustnej)  wikipedia.pl

Najgorsze jest to że bardzo boli i praktycznie nie ma na to lekarstwa. Trzeba poczekać tydzień - półtora i samo znika. Czasem używam Aphtin ale on pomaga tylko na samym początku. 

Teraz pytanie do was
Może zna ktoś jakiś super lek (może być na receptę) na to ?
Próbowałam już Saholu, Dentoseptu  i nic, moim zdaniem tylko je podrażniają aby później znieczulić na 30 min. Aphtin na mnie nie działa :(:(OK wyżaliłam się już mi lepiej :) Teraz mogę wracać do swoich zajęć. Sesji na razie nie zamknęłam więc nadal się uczę. Po niej dopiero zacznę kombinować z jakimiś treningami i dietą. Mój nowy plan zajęć jest świetny - będę mieć dużo czasu na ćwiczenia :)

Pozdrawiam