Reebok CrossFit Fitness Championship

Komentarze (11) | 23 kwi 2012
Witam

Niedawno dowiedziałam się o zawodach Reebok CrossFit Fitness Championship i szczerzę zastanawiam się nad wzięciem w nich udziału. 

Finał Polskiej edycji odbędą się 15 września na Rynku Głównym w Krakowie 
W moim Krakowie - czyli mam na  miejscu. 
Czasu jest na tyle że po treningu bez problemu mogłabym zrobić zadanie kwalifikacyjne 
( w zasadzie po treningu każdy do 15 września mógłby je zrobić)
zadanie wygląda tak:

"W ciągu 12 minut wykonaj możliwie jak najwięcej powtórzeń następującej sekwencji ćwiczeń:
10 powtórzeń Box Jumps czyli wskoków na pudło (na wysokość 60 cm dla mężczyzn i 50 cm dla kobiet)
10 powtórzeń przysiadów Dumbbell Thrusters (z dwoma hantlami 20 kg każdy dla mężczyzn oraz 10 kg każdy dla kobiet. Ćwiczenie to można alternatywnie wykonać ze sztangą o łącznym obciążeniu 20kg dla kobiet i 40kg dla mężczyzn)
Twój wynik to całkowita liczba ukończonych powtórzeń. Zatem jeśli każda runda treningu składa się z 20 powtórzeń (10 wskoków na pudło oraz 10 przysiadów z hantlami) to w przypadku ukończenia 10 pełnych rund oraz dodatkowo 3 wskoków na pudło, twój finalny wynik to 203. Jeśli potrzebujesz, poproś znajomych żeby Ci pomogli liczyć lub zapisuj każdą ukończoną rundę w trakcie wykonywania ćwiczeń."


więcej informacji :


Czym jest CrossFit

CrossFit to trening wytrzymałościowo-siłowy, którego celem jest uzyskanie lepszej sprawności fizycznej całego organizmu. CrossFit koncentruje się na nieustannie zmieniających się, intensywnych ćwiczeniach mających na celu osiągnięcie ogólnej sprawności fizycznej, która pomoże stawić czoła wszelkim fizycznym wyzwaniom.

Greg Glassman, twórca CrossFit, radzi:

"Jedz mięso i warzywa, orzechy i nasiona, nieco owoców, małe ilości produktów zawierających skrobię – wyeliminuj cukier. Dbaj, aby spożywane ilości pokarmów były adekwatne do zakresuwykonywanych ćwiczeń, lecz nie powodowały przyrostu tkanki tłuszczowej. Skoncentruj się na najważniejszych ćwiczeniach: martwym ciągu, zarzucie, przysiadach ze sztangą, wyciskaniu, podrzucie olimpijskim i rwaniu. Opanuj także podstawowe ruchy gimnastyczne: podciąganie się na drążku, przysiady, wspinanie się po linie, pompki, brzuszki, pompki w staniu na rękach, przewroty, szpagaty i podpory. Trenuj na rowerze, biegaj, pływaj, wiosłuj itp. – intensywnie i szybko. Przez pięć-sześć dni w tygodniu łącz ze sobą te elementy aktywności fizycznej w tylu kombinacjach i układach, ile tylko przyjdzie Ci do głowy. Rutyna to wróg numer jeden. Niech Twój trening będzie krótki i intensywny. Regularnie poznawaj i uprawiaj nowe dyscypliny sportu". (źródło: Reebok)


Niestety nie ma opisanych jasnych zasad tych zawodów. Na to wygląda że po prostu trzeba wykonać ćwiczenie na siłowni i samemu bez żadnej weryfikacji wpisać wynik. Na tej podstawie wyłonionych zostanie 30 kobiet i 30 mężczyzn. 

Na stronie jest opcja "znajdź box" czyli pudełko do wykonania ćwiczenia. Mimo że mieszkam w mieście w którym jest "Finał" w mojej okolicy nie ma żadnego klubu fitness z Boxem...


To trochę mnie zniechęciło ale jest jeszcze dużo czasu :)Pozdrawiam