Fitstagram - Lelcia

Komentarze (34) | 27 lip 2015
W kolejnej odsłonie wpisu z serii Fitstagram przedstawię wam Lelcie czyli Ewelinę Budzyńską, studentkę biotechnologii z Gdańska (w chwili obecnej mieszka w Lizbonie) Oprócz studiowania na co dzień pracuje oraz trenuje. Jej przygoda z siłownią zaczęła się w marcu 2014 r, sylwetka którą może się dzisiaj cieszyć jest wynikiem jej ciężkiej pracy: odpowiedniego żywienia i treningów siłowych. 
Niezadowolona ze swojej sylwetki oraz brakiem życiowej pasji, za namową chłopaka wybrała się na siłownię. Jak sama twierdzi - zakochała się w niej   ❤  

POCZĄTKI i MOTYWACJA

"Początki oczywiście były trudne, obfite w błędy. Przez pół roku ćwiczyłam, ale żywienia nie zmieniłam. Oczywiście straciłam na wadze, ciało uległo niewielkiej przemianie, jednak nadal zamiast pełnowartościowego posiłku jadłam kurczaka z sosem ze słoika na obiad bądź gotowe danie z supermarketu, a po treningu całą tabliczkę czekolady. Od tego roku akademickiego wraz z chłopakiem zaczęliśmy trzymać czystą miskę. Posiłki pełnowartościowe, zero słodyczy, zero fast foodów, brak alkoholu. Obydwoje coraz więcej zaczęliśmy czytać, oglądać, dokształcać się w strefie fitness.Zaczęłam prowadzić instagram, na którym zamieszczałam zdjęcia, dokumentujące moją pracę od treningów, poprzez dania po zdjęcia sylwetki mówiące o moim postępie. Z czasem zaczęłam dodawać od siebie pięć groszy w postaci motywacji, co osoby mnie obserwujące przyjęły z entuzjazmem. Uwielbiam dzielić się z nimi moimi przemyśleniami, skromnym doświadczeniem, wymieniać przepisami i spostrzeżeniami. Dzisiaj mogę o sobie powiedzieć, że jestem fitnessfreak'iem :) I z ręką na sercu dodam, że to KOCHAM. Zyskałam pasję, zacieśniłam więzy z moją drugą połówką, zmieniłam sylwetkę i swój charakter oraz nastawienie do życia. Mój plan na kolejne miesiące to utrzymać formę na Erasmusie i pokazać wszystkim, że i tutaj z dala od domu, od polskich sklepów nasze żywienie nie musi być skazane na niepowodzenie, a siłownia będzie idealnym wypełnieniem każdego, nawet najbardziej męczącego dnia.

Co po powrocie? Dalej będę kontynuować studia, pracę i życie fitnesiaka, mam to już we krwi. Kolejnym celem jest zdobycie wszystkich kwalifikacji potrzebnych do współpracy z osobami, które również chcą posmakować życia związanego z treningiem siłowym oraz zmienić swoje odżywianie na takie, którego nasz organizm rzeczywiście potrzebuje i dzięki któremu efekty ciężkiej pracy na treningu będą szybko widoczne.


DIETA  i TRENING

Dzień staram się zaczynać owsianka z białkiem owocami i orzechami bądź stawiam na jajka w wersji słodkiej- niezastąpiony omlet, albo wytrawnej- jajecznica, jajka sadzone lub gotowane. Kolejne trzy posiłki zazwyczaj są takie same. Pozwala to zaoszczędzić czas, którego i tak mam dosyć mało. Mój wybór to zazwyczaj kurczak bądź indyk z ryżem, zamiennie sięgam po makaron żytni, czasami zaserwuje sobie rybę- łososia bądź dorsza. Ostatni posiłek to najcześciej jakaś sałatka albo z jajkiem albo z mięsem, bądź uwielbiany przeze mnie omlet ala pizza. Moim sposobem na brak monotonii w kuchni jest stosowanie co rusz nowych przypraw. Z kaloriami nawet na końcu redukcji nie zeszłam zbyt nisko, moje minimum to 1600kcal.

 Trenuje typowo siłowo. Zaczynałam od trzech razy w tygodniu z treningiem Full Body Workout. Po każdym robiłam aeroby na rowerku. Od stycznia robię trening dzielony, czyli pośladki i nogi osobno, kolejny trening: klatka, barki, biceps i następny: plecy oraz triceps. Ćwiczenia wykonuje w 4 seriach po 8-12 powtórzeń. Nie szaleje z ciężarem ponieważ ćwiczyć chce całe życie, wiec progres nie musi być szybki. Skupiam się na czuciu mięśniowym i rzeźbieniu sylwetki a nie biciu kolejnych rekordów siłowych. Obecnie moja ulubiona forma aerobów jest bieżnia ustawiona na skos, jakoś mnie to relaksuje i daje czas na głębsze przemyślenia. Brzuch zazwyczaj robię dwa dni w tygodniu. Przed treningiem rozgrzewka, a po rozciąganie, ostatnio również rolowanie." ~Ewelina Budzyńska


Profil na instagramie: https://instagram.com/lelcia/

Inne wpisy z tej samej serii znajdziecie -> Fitstagram cała seria

Zapraszam również na mój instagram: https://instagram.com/bycidealna/

Pozdrawiam