Zdrowe i aktywne konwergentne połączenia - wyniki konkursu

Komentarze (10) | 11 cze 2014
Akcja 12 konwergentnych, w której wzięłam udział właśnie dobiega końca. Ostatnie zadanie należało do was - podanie przykładu "Fit Konwergencji" :) Dziękuje za wszystkie nadesłane wiadomości. Bardzo miło się je czytało, szczególnie te, przedstawiające historie z waszego życia. Wyłanianie zwycięzców nie należy do moich ulubionych zajęć, zawsze chętnie nagrodziłabym każde zgłoszenie, ale niestety w tym konkursie nagroda jest tylko jedna. 
Najczęściej staram wybierać się odpowiedź, która wyróżnia się z pośród innych, tym razem taki komentarz napisała Sylwia (sylverayda@gmail.com).

"Konwergencja to powstawanie wszelkich podobieństw i zbieżności.
Dla mnie ciekawym przykładem konwergencji związanej z ruchem oraz zdrowiem jest fakt udowodniony naukowo, podczas eksperymentów na Uniwersytecie Stanford (opisanych przez psycholog Kelly McGonigal badającą aspekty siły woli w książce: "Maximum Willpower: How to Master the Science of Self-Control"). Uczestnikom eksperymentu kupiono karnety na siłownię i w ramach eksperymentu ich jedynym zadaniem było tam ćwiczyć. Okazało się, że osoby, które dotąd prowadziły niehigieniczny tryb życia - piły alkohol, jadły śmieciowe jedzenie i paliły papierosy, stopniowo zarzucały te złe nawyki po rozpoczęciu regularnych ćwiczeń w fitness klubie. Zatem KONWERGENCJA: tylko ćwicz regularnie - reszta zdrowych zwyczajów pojawi się automatycznie - twój organizm przestawi się sam :-)"


O tym eksperymencie słyszałam już wcześniej i myślę, że to idealny przykład konwergencji. Również w książce "Siła Nawyku" Charlesa Duhiga opisywane były podobne przypadki. Łatwiej zastąpić zły nawyk innym - lepszym, niż się go pozbyć. Polecam wszystkim, zastanawiającym się nad zmianami, które mogliby wprowadzić w swoim życiu. Pod postem konkursowym jest około setki wpisów, które udowadniają, że zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna, to nie tylko walka o lepszą sylwetkę. Zyskujemy również: zdrowie, lepszą kondycję, dobre samopoczucie, zdrowsze włosy i paznokcie, jesteśmy przy okazji bardziej zorganizowani..

Zwyciężczyni gratuluje! otrzymujesz Pakiet usług Orange Open oraz telefon Sony Xperia Z1 Compact. 
Wyślij proszę na adres wspolpraca@bycidealna.pl swoje dane. 

Mam nadzieję, że jeśli kiedykolwiek jeszcze, usłyszycie bądź przeczytacie słowo konwergencja skojarzy wam się ze mną, oszczędzaniem i pomarańczową marką :) Będąc w sklepie, możecie zajrzeć do najnowszego wydania Newsweeka. Znajdziecie mnie na 15 stronie klik

Pozdrawiam