Nie podawaj swojego numeru telefonu w internecie.

Komentarze (36) | 26 wrz 2013
Witam
Oczywiście w niektórych przypadkach można, np gdy doładowujecie sobie telefon pieniędzmi z waszego konta bankowego. Dzisiaj chciałam napisać o stronie której właściciel upatrzył sobie Fanpage i blogi o tematyce fit. Czy mogę napisać że oszukuje ludzi ? Nie wiem - jeszcze kilka dni temu małymi literkami był napisany regulamin, teraz już go nie ma. Na pewno twórca wykorzystuje to że ktoś pracuje, bądź chce pracować nad sobą.Moim zdaniem głupszego hasła reklamowego nie można było sobie wymyślić. A ty jesteś wystarczająco FIT ? - sprawdź sylwetkę - naprawdę ?Po wybraniu odpowiedniej płci, kształtu sylwetki ( klepsydra, rożek, jabłko) i kształtu twarzy ( a co to ma do czegokolwiek?) mamy okienko do wpisania numeru telefonu :
"Sprawdź czy jesteś w tragicznym stanie, a może jednak wszystko jest OK?
Podaj numer telefonu na który będziemy wysyłać Ci wskazówki dotyczące Twojego ciała"

Co się stanie później ? - dokładnie to nie wiem, ale według wcześniejszego regulaminu: 

- Dwa razy w tygodniu będziemy otrzymywać plik MP3 ze wskazówką dotyczącą swojego ciała. 
- Usługa kosztuje (niecałe) 5 zł za aktywację i 5 zł za jeden dzień !!

Czyli po wysłaniu sms jesteśmy obciążani kwotą prawie 150 zł za miesiąc za otrzymywanie wskazówek !! za tą kwotę można spokojnie kupić sobie miesięczny karnet na siłownię.
A skoro nie ma już regulaminu to ta kwota mogła wzrosnąć. Jeśli ktoś ma telefon na kartę to zorientuje się w miarę szybko. Posiadacz abonamentu pewnie dopiero po otrzymaniu rachunku. 

Do tej pory link był udostępniany na pewno przez te dwa profile: 
(naprawdę jest mi bardzo przykro że ktoś w ten sposób wykorzystuje nazwę mojego bloga) 


Oraz umieszczany w komentarzach na blogach ( chyba ktoś się zdenerwował na to że komentarze u mnie nie pojawiły się od razu, wysłał ich sporo ) zdjęcie profilowe było ukradzione ze strony jednej z uczelni. 

sadełka ? - really?

Myślę że nie ma sensu tego nigdzie zgłaszać bo bardzo szybko można sobie założyć nowy profil, a także zmienić nazwę i wygląd całej strony. Jedno jest pewne - zawsze trzeba będzie podać swój numer telefonu. 

Co zrobić gdy poda się numer telefonu na stronie sprawdź sylwetkę lub innej  założonej w podobnym celu ??

Kilka lat temu sama się na to nabrałam. Na szczęście nie miałam za dużo na koncie i zaczęłam coś podejrzewać po sms "dziękujemy za zaakceptowanie regulaminu" 

Aby zrezygnować wystarczy zadzwonić do biura obsługi swojego operatora i poprosić o usunięcie usługi z numeru. Wcześniej drobnymi literkami było napisana krótka informacja jak z tego zrezygnować. Teraz już tego nie ma. 

Podobnie działają wszystkie strony typu: doładowanie ze free, zlokalizuj kogoś po numerze telefonu, sprawdź ile zł wydałeś od początku korzystania z telefonu, podaj numer telefonu wygraj słuchawki itp. 
Możecie o tym przeczytać TUTAJ Linki są udostępniane najczęściej na facebooku. Prawie zawsze można je rozpoznać,chociażby nie wiem jak się starali,  te teksty zawsze wyglądają sztucznie. "Nie wierzyłam ale naprawdę otrzymałam doładowanie za free, też spróbuj" 

Niestety często ludzie chcący się odchudzać są idealnym targetem. Istnieje przekonanie że kupią wszystko byle schudnąć łatwo i przyjemnie - niestety tak nie ma. Tutaj skupiono się bardziej na ludziach którzy chcą pracować nad sobą, kusząc ich rzekomo indywidualnymi wskazówkami. 
Mam nadzieję że nikt z was się na to nie nabrał. 

Pozdrawiam