Rexperyment !

Komentarze (23) | 11 lip 2013
Witam
Dzisiaj przybliżę wam Rexperyment, czyli badanie Rexony dotyczące aktywności fizycznej Polek, do którego zostałam zaproszona. Ile tak naprawdę ruszają się Polki ? Takie pytanie zadali sobie twórcy kampanii. Aby to zmierzyć wybrali 10 ambasadorek ( kobiet które różni wiek i wykonywany zawód i miejsce zamieszkania, jednak łączy jedno - każda z nich żyje intensywnie), a następnie wręczyli im opaskę Jawbone UP, która pozwoliła zmierzyć ich codzienną aktywność fizyczną. W opaskę zostały wyposażone również blogerki i dziennikarki. Wy również będziecie mogły ją zdobyć ale o tym później.

Ambasadorki przez dwa tygodnie 24 godziny na dobę nosiły Jawbone UP, która przez ten cały czas mierzyła ich aktywność ruchową. Codzienne wyniki były zapisywane przez aplikacje na ich telefonach.
Po 14 dniach możemy poznać zaskakujące wyniki akcji, oto kilka z nich:

Pięć lat spacerów na uczelnie, to jak wyprawa dookoła ziemi.
Codzienna wspinaczka na 4 piętro przez rok, to jak zdobycie szczytu Mont Blanc.
Dzień załatwiania spraw na mieście, to jak mecz Squasha.
Tydzień porannej gimnastyki, to jak wspinaczka na wieżę Eiffla.
Jeden dzień na wyprzedażach to jak wygrany pojedynek sumo.
Codzienny poranny makijaż przez rok, to jak pomalowanie mieszkania.

Więcej rezultatów i informacji o przebiegu akcji znajdziecie tutaj

Jawbone UP co to właściwie jest i jak działa ?
O UP usłyszałam jakiś czas temu, kiedy jej recenzje pojawiły się na innych blogach. Jest mi niezmiernie miło, że również mam okazję ją przetestować. Trafiła do mnie w kolorze turkusowym (miętowym) czyli wg mnie w  najładniejszej wersji kolorystycznej :) z tego co widzę większość dziewczyn ma granatowe.


W skrócie - UP to nowoczesny gadżet służący w pewnym stopniu do kontroli naszego życia. Wewnątrz niego znajduje się mnóstwo czujników, służących do pomiaru naszej aktywności ruchowej.

Dzięki niej dowiemy się: ile w ciągu dnia zrobiliśmy kroków, ile kalorii zdążyliśmy zjeść w ciągu dnia, ile czasu spędzamy bez aktywności fizycznej ( jeżeli za dużo, daje nam delikatny sygnał że czas się ruszyć :), ile kalorii spaliliśmy w ciągu dnia i jak do tego doszło. Zmierzy również jakość naszego snu, i obudzi w nas w najlepszej fazie, dzięki temu wstaniemy bardziej wyspani niż zwykle. Oczywiście nie jest to produkt niezbędny w naszym życiu, kontrolować możemy się sami, jednak trudno jest zmierzyć tak szczegółowo nasz dzienny bilans energetyczny.

Opaska łączy się z naszym telefonem (posiada wtyczkę mini jack), obsługujemy ją za pomocą dedykowanej aplikacji UP, którą po zakupie musimy ściągnąć na nasz telefon. Do kompletu dołączona jest również ładowarka USB, jedno naładowanie wystarcza na 10 dni. Możemy ją nosić praktycznie 24 godziny na dobę, Jest wygodna, dopasowana ( dostępna w trzech rozmiarach ) i przyjemna dla oka.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej o Jawbone UP możecie zajrzeć na stronę jawboneup.pl bądź skorzystać z recenzji na Zombie Samurai i  Antyweb.Po zakończeniu Rexperymentu Rexona przygotowała dla wszystkich konkurs w którym 100 szczęśliwców wygra swoje opaski UP. Zachęcam was do zgłaszania się, każda aktywna osoba na pewno ucieszy się z takiej nagrody. Trzymam za was kciuki !
Konkurs: https://www.facebook.com/rexonawomenpolska/app


Pozdrawiam