Rolkowy poniedziałek 5 - rolki dla zaawansowanych

Komentarze (12) | 24 cze 2013

Witam
Ostatnie tygodnie zdecydowanie nie zachęcały do jazdy na rolkach. Ciągłe ulewy, powodzie i nie sprzyjająca aura na zmianę z 30 stopniowymi upałami to warunki, w których, w Polsce z powodu braku krytych hal, ciężko jest uprawiać inline skating.

Na szczęście ostatnimi dniami pogoda jest dużo bardziej łaskawa i z dnia na dzień coraz mocniej czuć zbliżające się wakacje.Mamy nadzieję, że kilka pierwszych wpisów z serii „Rolkowe Poniedziałki” ułatwi wam wybór odpowiednich rolek dla początkujących.

Dzisiaj nieco o rolkach dla bardziej zaawansowanych i wymagających rolkarzy.

Jeśli traktujemy jazdę na rolkach jako swojego rodzaju formę treningu i sposób na utrzymani dobrej kondycji – na pewno nastawiamy się na częstsze i dłuższe wypady na naszych jednośladach niż osoby, które dopiero zaczynają i traktują rolki jako formę rekreacji.

Dlatego też rolki dla bardziej zaawansowanych rolkarzy powinny być wyposażone w:
  •  większe kółka (90mm lub więcej), która pozwolą na znacznie szybsze poruszanie się, a co za tym idzie np. wzięcie udziału w maratonie dla amatorów czy pokonywanie dłuższych tras.
  •  dobrej klasy łożyska, dzięki którym będziemy w stanie wykorzystać potencjał większych kółek.
  • sztywną, aluminiową szynę, która zapewni nam odpowiednie bezpieczeństwo przy większych prędkościach.
  •  bardzo wygodny i sztywny but, który zagwarantuje nam nie tylko komfort oraz odpowiedni transfer energii, ale również stała i bezpieczną pozycję stopy i kostki w rolce – szczególnie podczas szybkich i dynamicznych skrętów i hamowań przy dużych prędkościach.
  • wysokiej jakości części i podzespoły takie jak klamry, rzepy czy śruby, które bez względu na prędkość czy warunki będą spełniać swoją funkcję.
Jednymi z najlepiej sprzedających się rolek do fitnessu w sklepie bladeville są modele Rollerblade – Igniter 90 oraz Powerslide – Phuzion 4. Niestety nie da się jednoznacznie stwierdzić, który model jest lepsza. Każdy ma swoje plusy i minusy


źródło: Powerslide Phuzion 4, Rollerblade Igniter 90  
Obie te rolki są bardzo podobno i poza zasadą – wybrać tą, która lepiej pasuje do naszej stopy – można powiedzieć że rolki Phuzion 4 są sztywniejsze i powinny zostać wybrane przez osoby o nieco bardziej agresywnym i dynamicznym stylu jazdy. Igniter to rolki lepiej wentylowane z bardziej elastycznym butem dla osób poszukujących sprzętu na długie, spokojne trasy.

Na koniec warto zaznaczyć, że na osoby, które znudzą się jazdą fitnessową, czeka szeroka gamma dyscyplin inline skatingu takich jak np.:O których powiemy na pewno w kolejnych seriach „Rolkowych Poniedziałków”.
Autor: Tomasz Szymczyk

Jeśli planujecie zakup rolek, ochraniaczy czy też kółek lub łożysk – od dzisiaj aż do odwołania,  po podaniu hasła fitrolki podczas składania zamówienia na sklepie bladeville otrzymacie 10% rabatu!

Pozdrawiam