Ile kosztuje siłownia w USA?

Komentarze (44) | 26 cze 2013
Witam
Niektórym Stany Zjednoczone kojarzą się tylko z otyłymi ludźmi i wielkimi porcjami fast foodów. Mi od pewnego czasu za sprawą kolorowych zdjęć na Tumblr, USA kojarzy się z masą aktywnych i szczęśliwych ludzi prowadzących zdrowy tryb życia. Prywatnie jestem stałą czytelniczką bloga nissiax83 w jednym z ostatnich postów pojawiły się 4 zabawne reklamy ich lokalnej siłowni - Planet Fitness

Po ich obejrzeniu zaintrygowało mnie hasło: JUST 10$ A MONTH

Postanowiłam sprawdzić ceny karnetów w tej siłowni. Do wyboru są dwie opcje:

Tańsza: 
Przy jednorazowej opłacie wpisowej 29$ mamy karnet w cenie 10$ miesięcznie ! Korzystamy z siłowni bez ograniczeń dodatkowo na start otrzymujemy koszulkę.

Droższa
Za 19,90$ miesięcznie bez opłaty wpisowej mamy: nieograniczony dostęp do wszystkich siłowni Planet Fitness, wszystkie przywileje gości, nieograniczone solarium, Total Body Enhancement (który wygląda jak połączenie solarium z platformą wibracyjną) fotele do masażu i zimne napoje. Dodatkowo specialna koszulka, karta i oczywiście korzystanie ze wszystkiego bez ograniczeń. 

Siłownie wyglądają na ogromne, niektóre może są nawet i 10 razy większe niż te które mamy u nas. 

Dodatkowo za 22,95$ możemy sobie kupić komplet na start czyli : Torbę, ręcznik i bidon. Mają również całą kolekcję ubrań sportowych z ich logiem - cena koszulki damskiej od 8$ do 19$


A teraz ile kosztuje karnet Open do dobrze wyposażonej siłowni w Polce ? - różnie patrząc na Kraków mogę powiedzieć że od 99 zł do 250 zł czasem przy rocznym zobowiązaniu. Często te małe siłownie zlokalizowane na osiedlach są droższe od większych sieciowych w centrum. Dużo zależy też od tego w jakim czasie podpiszę się umowę albo czy zna się panią recepcjonistkę która załatwi coś taniej. 


Już nawet nie chce mi się pisać że Amerykanie zarabiają więcej i dla nich wydanie 10$ można porównać do wydania w Polsce 10 zł. Gdyby u nas miesiąc na siłowni kosztował po przeliczeniu te 33 zł na pewno byłoby kilka razy więcej chętnych niż teraz. Oprócz tego mamy dużo mniejszy wybór zdrowej żywności która u nas jest naprawdę droga. 

Niestety mimo takich udogodnień, wciąż duża ilość ludzi w USA walczy z otyłością. Ehh myślicie że sytuacja w PL kiedyś ulegnie zmianie ?
Pozdrawiam