Rolkowy poniedziałek 4 - jak zacząć ? - szkółki i warsztaty Rolkowe !

Komentarze (14) | 20 maj 2013

Witam
Dzisiaj w rolkowym poniedziałku będą wskazówki dla osób które mają już rolki i myślą o nauce jazdy. Wiem że początki bywają trudne, a pierwsze upadki zniechęcają do dalszych prób . Jeżeli ktoś ma trudności z opanowaniem jazdy, może się zgłosić do instruktorów albo skorzystać z darmowych warsztatów.

* * *

W kilku poprzednich artykułach przerobiliśmy tematy budowy rolek oraz kilku propozycji sprzętu dla początkujących.Sprawę zakupu rolek dla zaawansowanych rolkarzy, okładamy na kolejny poniedziałek, publikując w tym tygodniu artykuł o szkółkach i warsztatach rolkowych.

Jazda na rolkach nie jest bardzo trudna. Jeśli posiadacie jakiekolwiek doświadczenie ze sportami, które wymagają przyzwyczajenie się do prędkości, dobrego balansu oraz opanowania strachu przed upadkami, nauka jazdy na rolkach nie zajmie Wam długo.

Jednak warto tutaj zaznaczyć, że łatwiej jest się nauczyć dobrych nawyków od podstaw niż oduczyć nabytych wcześniej złych przyzwyczajeń. Pomimo iż typowa jazda fitnessowa nie jest bardzo zaawansowana, jest kilka technik związanych ze skręcaniem czy też hamowaniem, których dobre opanowanie znacznie zwiększy nasz komfort i bezpieczeństwo jazdy.Wiele osób zaczyna swoją przygodę z rolkami poprzez wspólną jazdę z osobami bardziej doświadczonymi. Jest to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że te osoby potrafią przekazać nam istotne wskazówki i sami nie popełniają typowych dla początkujących rolkarzy błędów.

Zdecydowanie najlepszym i najpewniejszym sposobem na szybkie opanowanie podstawowych technik jazdy na rolkach jest skorzystanie z usług doświadczonych instruktorów, których w Polsce pojawia się coraz więcej.

Osobiście miałem przyjemność współpracować przy różnych projektach z kilkoma szkółkami rolkowymi, które śmiało mogę Wam polecić:
Instruktorzy powiązania z w/w szkółkami są aktywnymi rolkarzami posiadającymi duże doświadczenie w nauce inline skatingu.

Przy odrobinie chęci i systematyczności, wystarczy zaledwie kilka lekcji, podczas których przedstawione zostaną Wam prawidłowe sposoby na hamownie, upadanie i skręcenie, aby nauczyć się prawidłowo jeździć na rolkach. Oczywiście później potrzeba trochę czasu na dopracowanie i opanowanie wszystkich przedstawionych technik. Nie zmienia to faktu, iż takie rozwiązanie znacznie przyśpiesza naukę jazdy.Innym sposobem na opanowanie jazdy na rolkach lub doszkolenie swoich umiejętności jest wzięcia udziału w Darmowych Warsztatach Rolkowych, których odbywa się coraz więcej w różnych miastach.

W tym miejscu chciałbym wszystkich zaprosić na warsztaty I Love Rolki, których kolejna edycja odbędzie się już
  1-2 Czerwca w Warszawie przy Stadionie Narodowym.


Więcej informacji można uzyskać:

Pojawiając się na warsztatach, każdy będzie miał okazję przede wszystkim za darmo wypożyczyć rolki i skorzystać z darmowych lekcji nauki jazdy na rolkach z udziałem doświadczonych instruktorów z 4 różnych szkółek rolkowych.
Dla tych, którzy już opanowali podstawy jazdy na rolkach przewidziano specjalne zajęcia z Freestyle Slalomu na rolkach z udziałem dziewczyn z Powerslide FSK Team, które obecnie zajmują czołowe miejsca w światowym rankingu WSS (World Slalom Series):

W trakcie dwudniowej imprezy odbędą się różne konkursy oraz mini-zawody (np. w przejeździe pod tyczką) z wartościowymi nagrodami.

Jeśli macie okazję pojawić w pierwszy weekend Czerwca w Warszawie a nie jesteście przekonani czy impreza I Love Rolki jest dla Was, zobaczcie jak było na wcześniejszych edycjach:


Relacje foto:

Relacje video:
KLIK  KLIK  KLIK  KLIK


Jazda na rolkach to świetny sposób na aktywne spędzenia wolnego czasu oraz na poprawienie swojej kondycji fizycznej. Dobrze dobrany sprzęt to podstawa, a bezpieczną i komfortową jazdę zagwarantuje dobre opanowanie technik jazdy.
autor: Tomasz Szymczyk
***
Osobiście też chciałam was zaprosić na warsztaty I Love rolki które będą na początku czerwca w Warszawie. Tak się składa że będę w nich uczestniczyć, zarówno w pierwszy jak i drugi dzień :)

Pozdrawiam