Fit ciekawostki 4

Komentarze (45) | 25 kwi 2013
 
Witam
Dzisiaj 4 część trochę zapomnianej przeze mnie części, która miała się składać głównie z cytatów i odnośników do różnych ciekawych artykułów. Czas nadrobić zaległości również w tym zakresie. 

1. Trochę prawdy o żywności Light można przeczytać na fitness.wp.pl który zatytułował swój artykuł "Wybierasz produkty light? Przytyjesz!". Ta grupa produktów została podsumowana przez autora jako wymysł Amerykanów którzy próbowali stworzyć żywność dzięki której można schudnąć bez wysiłku. Według przepisów UE określenie "Light" możemy nadać produktowi który ma o 30% mniej tłuszczu bądź cukru od jego tradycyjnej wersji. Niestety aby to zrobić używa się niskotłuszczowych surowców, zagęszczaczy czy sztucznych środków słodzących. Dzięki czemu w składzie mamy więcej chemii.  Na etykiecie produktu który nie spełnia tych warunków można umieścić napis:  fit, fitness, slim, sugar free. Więcej przeczytacie TUTAJ
2. Płacisz tyle ile ważysz - nie dawno na blogu Jah-stiny znalazłam link do artykułu na temat którego zdania są podzielone. Chodzi o pomysł linii lotniczych Samoa Air które postanowiły wprowadzić opłatę od wagi pasażera. W rezultacie osoby cięższe będą musiały zapłacić więcej za bilet lotniczy. Jedni uważają to za dyskryminacje osób otyłych. Drudzy za świetną inicjatywę w końcu musimy dopłacać za każdy kilogram nadbagażu podczas gdy jedni są dwa razy ciężsi od drugich. Niektóre linie takie jak np KLM/Air France nakazują osobom niemieszczącym się w fotelu kupić dwa bilety - po to aby zapewnić odpowiedni komfort osobie siedzącej obok  info3. Na blogu Azjatycki Cukier po raz kolejny pojawił się post odpowiadający na pytania : czy naprawdę Azjatki są chudsze? Czy Azja to kontynent chudzielców, nie mających problemu ze swoją wagą? Tutaj wiele zależy od budowy. W Azji kobiety zazwyczaj są niższe i mają drobniejszą budowę. Azjaci mają też inne progi przy wskaźniku BMI. Osoba przekraczająca 23.9 uważana jest za otyłą.

źródło: Blog Azjatycki Cukier
4. Już jutro w kioskach znajdziecie premierowy numer polskiej edycji Women's Health. Znamy już Gwiazdę która będzie na okładce i tytuły kilku artykułów. Pierwszą cover girl została Agnieszka Cegielska której niestety nie kojarzę. Podobno znana jest z roli prezenterki telewizyjnej, pogodynki, występu w tańcu z gwiazdami i roli w serialu Magda M. Nie zabraknie też artykułu, dzięki któremu, po magazyn sięgnie bardziej leniwa część społeczeństwa. "Rozmiar w dół w 3 tygodnie bez ćwiczeń i głodu" brzmi dość paradoksalnie. Nie ma się jednak chyba co dziwić, jedni kupią gazetę ze względu na renomę drudzy zobaczą tytuł na okładce i pomyślą "to coś dla mnie" Wierzę że treścią Women's Health się obroni. w końcu magazyn będzie miał minimum 156 stron.


Pozdrawiam