Moje rozważania na temat Reebok EasyTone

Komentarze (46) | 22 mar 2013
Witam
W ostatnim czasie dostałam kilka zapytań odnośnie "tych butów które są teraz na przecenie w biedronce" czy nadają się do ćwiczeń do biegania itp. Wcześniej nie bardzo wiedziałam o który model chodzi. Teraz już wiem że to Reebok EasyTone.Czyli te same co reklamowała Mirranda Kerr, Ania Mucha czy Edyta Herbuś. Ogólnie ten model nie jest drogi, praktycznie w każdym sklepie internetowym kupimy je za mniej niż 200 zł ale ta cena jest okazyjna. 
Nie miałam ich nigdy na nogach ale dość dużo się o nich naczytałam. Nawet widziałam nie jedną w takich u mnie na siłowni. 

Modele z tą podeszwą przeznaczone są tylko i wyłącznie do chodzenia, dlaczego ? podczas treningów potrzebne nam sa buty które zapewniają między innymi : amortyzację, stabilizację i przyczepność do podłoża. Easy Tony na podeszwie mają 3 poduszki powietrzne które nam tego nie zapewnią. Za to "utrudniają' nam troszkę normalne chodzenie, wzbogacając o swego rodzaju balans, przez co "podobno" modelują uda i pośladki. Nie próbowałam, nie potwierdzę. 

Kilka opinii znalezionych w internecie się powtarzało:
* Duża ilość pań stwierdziła że po spacerach w tych butach czują zakwasy na udach. 
* Inne mówiły że nie polecają bo bardzo łatwo można zetrzeć poduszkę, a gdy zrobi się mała dziurka buty nie nadają się już do niczego. 
* Słyszałam tez o pewnej akcji że ktoś w Stanach wygrał proces w sądzie. Chodziło o to  że te buty nie działają i później każdy kto je zakupił mógł domagać się jakieś rekompensaty. Później ktoś pracujący w sklepie Reebok powiedział że tą osobą była jakaś babcia z ameryki ktora wszystkich na około podaje do sądu i udowodniła że jej pośladki nie wyglądają tak jak na reklamie :P 
 * Podobno też duża ilość osób w nich biega i sobie je chwali.  

Ja nie ryzykowałabym w obawie o swoje stawy. Gdy potrzebna nam jest stabilizacja a buty wręcz przeciwnie - zapewniają chwiejność - może to się niestety skończyć chociażby skręceniem kostki. 

Na rynku dostępnych jest wiele modeli butów które są lepsze do tego celu. Oprócz butów do biegania i do treningu, dostępne są tzw ogólnotreningowe czy po prostu sportowe - czyli takie które nadają się zarówno do biegania jak i do ćwiczeń. Jeśli nie biegacie maratonów i nie ćwiczycie intensywnie sportu który wymagał by od was energicznego poruszania się w bok ( taniec, szermierka) , oraz nie podnosicie dużych ciężarów możecie zaopatrzyć się właśnie w takie buty. Z droższych modeli mogą to być Reebok z podeszwą RealFlex, Nike Free ( są to dodatkowe buty do biegania ponieważ na dłuższe dystanse nie zapewniają odpowiedniej amortyzacji, bardzo dobrze sprawdzają się podczas treningów), Adidas Adipure. 
Przykład tańszych to Nike Flex Trainer 2 np: http://www.fitnesstrening.pl/NIKE-FLEX-TRAINER-2.html lub  Nike Air Total Core Training Lea http://www.fitnesstrening.pl/NIKE-AIR-TOTAL-CORE-TRAINING-LEA.html

Z serii Easy Tone też mamy inne warianty: Reebok Run Tone - do biegania i Train Tone - do ćwiczeń fitness: 


Przepraszam  za grafikę robioną w Paintcie - to ostatni już raz :)

Pozdrawiam