Kilka słów o Pole Dance

Komentarze (55) | 19 mar 2013
Witam
Kilka lat temu pojawił się boom na bardzo kobiece zajęcia Pole Dance czyli tańca na rurze. W tym momencie niewielu osobom ten "sport" kojarzy się już tylko z klubami ze striptizem. Tak naprawdę jest to dosyć ciężka forma aktywności fizycznej łącząca ze sobą: taniec, akrobatykę i gimnastykę.

www.bycidealna.tumblr.com


W trakcie ćwiczeń na pionowym drążku wykonuje się różnego rodzaju obroty, wspięcia czy owinięcia się ciałem wokół rurki, w których wykorzystywanym obciążeniem jest ciężar naszego ciała. Dzięki temu dochodzi do powolnego, mimowolnego ale równomiernego przyrostu tkanki mięśniowej. Podczas takich treningów ćwiczymy całe ciało ( pośladki, uda, łydki, brzuch, ramiona, klatkę) przez co stopniowo wzmacniamy i ujędrniamy nasze ciało.

Tyle jeżeli chodzi o konkrety. 
Wczoraj na swoim Fanpage umieściłam zdjęcie dziewczyny ćwiczącej Pol Dance i zapytałam o zdanie. Dostałam bardzo ciekawą odpowiedź od Pauliny która zajmuje się tą formą aktywności już długo i obecnie przygotowuje się do zawodów:

"Taniec na rurze a przy rurze to dwie różne rzeczy. Trenuję Pole Dance już bardzo długo i wiem ile trzeba włożyć w to pracy by coś w tej dyscyplinie sportu osiągnąć. Ból, siniaki, otarcia, zgniecenia to jak łupy wojenne, a ciało ? W tym sporcie dowiedzieć się można o istnieniu mięśni, których wcześniej nie czuliśmy Bardzo angażuje mięśnie, ciało robi się ubite i wyrzeźbione, ale też nie jest dla każdego niestety. Nie każdy potrafi przejść barierę bólu, która towarzyszy w nie których figurach wykonywanych na rurze. Bardzo polecam wytrwałym i mocnym osobom, które potrafią walczyć z samym sobą i są zdeterminowane, a przede wszystkim chcą robić coś wyjątkowego."


www.bycidealna.tumblr.com
Obecnie w internecie aż roi się od filmików wspaniale wyćwiczonych kobiet, które biorą udział w zawodach.  Co myślicie o takiej dyscyplinie ? Odważyłybyście się zapisać na takie zajęcia ? czy nadal patrząc na ten sport macie w głowie klub Go-Go, który tak naprawdę nijak ma się do tej aktywności fizycznej.
Z tego co wiem w Krakowie jest kilka szkół nauki tego tańca jednak ceny są wysokie. Wynika to z pewnych ograniczeń - (potrzebny jest drążek i dużo miejsca) oraz tego że zajęcia prowadzone sa w małych grupach.

Pozdrawiam