Egipt cz 3 - aktywność fizyczna

Komentarze (23) | 25 sty 2013

Witam
Dzisiaj jest wyjątkowo pochmurny dzień. Czasami nawet zdarza się mała mżawka, a podobno to bardzo nieczęste w Egipcie. Mimo wszystko nie narzekam na pogodę, jeden dzień bez słońca pewnie pomoże w pozbyciu się fotoalergii której, niestety się nabawiłam podczas opalania.

Dzisiaj chciałam napisać trochę o aktywności fizycznej. Wielu z was pewnie wydaje się że podczas wyjazdu wypoczynkowego można tylko jeść słodkości, wygrzewać się na słońcu i przybierać na wadzę – nic bardziej mylnego. Hotele zazwyczaj dają mnóstwo możliwości i zachęcają turystów aby aktywnie spędzać ten czas.

Sama chciałam małych zmian przed wyjazdem. Od pierwszego stycznia planowałam spędzać dużo czasu na siłowni. Chciałam zmienić sobie trening siłowy na troszkę cięższy i dołożyć aeroby, tak aby bardzo ładnie zaprezentować się na plaży. Niestety nie wyszło.... przeciążyłam kręgosłup i to unieruchomiło mnie na dobre. Musiałam odpuścić bo, praktycznie większość ćwiczeń które wykonuje są, obciążające dla pleców. Dlatego nie jestem w najlepszej formie, ale wszystko można jeszcze nadrobić. Efekty ćwiczeń siłowych w przeciwieństwie do samej diety utrzymują sie bardzo długo, sama to zauważyłam ćwicząc parę dni temu. Nadmiar wody w organizmie można zrzucić nawet w tydzień, łatwo przyszło – łatwo pójdzie :)

Wracając do aktywności fizycznej podczas wyjazdu:
Tutaj można zrobić naprawdę sporo !

Pływanie i bieganie – jak już wcześniej wspominałam pływać jest gdzie ! Biegać tez – sama czasem robię kilka kółek wokół hotelu. Na trasie są małe wzniesienia, później biegnę trochę z górki a ostatnia prosta jest wzdłuż plaży :)

Zajęcia Fitness
Od rana do południa na plaży odbywają się zajęcia fitness prowadzone przez rosyjskich animatorów. Trwają około 20-30 min zwykle bierze w nich udział około 20 osób. Ćwiczenia nie są zbyt ciężkie i połączone z dobra zabawą. 


Streaching


Aerobic


Aqua Aerobic

oraz Belly Dance


Siatkówka – małe boisko jest zwykle okupowane przez Rosjan.

Fitness Room
Na końcu lewego skrzydła hotelu znajduje się mały Fitness room połączony ze SPA. Ocenię go tak : sprzęt jest bardzo dobry chociaż wiele tutaj brakuje. Z aerobów mamy 3 bieżnie, 2 rowerki i orbitrek – podczas ćwiczeń widzimy morze Czerwone. Siłowo jesteśmy w stanie wykonać trening obwodowy  Jednak wszystko pozostawia wiele do życzenia. Na stojaku mamy 10 par hantli. Ja do dyspozycji miałam 2,5 kg które w rzeczywistości ważyło 4 kg i 5kg które pewnie miało koło 7kg. Reszta ważyła już koło 10 kg.

Przed wczoraj ćwiczyłam tam z chłopakiem już po raz ostatni. Zdarzył się mały wypadek. Półka na hantle nie jest stabilna i przy odkładaniu jednej z nich mojemu chłopakowi zleciała reszta hantli. Niestety ta najcięższa 30kg spadła mu na stopę. Ma złamany duży palec i problemy z chodzeniem :( dodatkowo zaplanowaliśmy sobie wycieczki na początek przyszłego tygodnia..... jakoś damy rade !

Pozdrawiam