Moje Pomiary

Komentarze (21) | 15 lis 2012
Witam
W miniony poniedziałek zaproszona przez kuzynkę, trafiłam do miejsca o nazwie "Centrum zdrowego odżywiania". Miała to być bezpłatna godzinna konsultacja na temat zdrowego odżywiania oraz omówienie moich pomiarów zrobionych na super wadze.

2 dni wcześniej zadzwonił do mnie pan i z zaproszeniem, wspomniał coś o tej wadzę. Ja na to : "to świetnie bo już kiedyś miałam takie pomiary i będę mogła porównać wyniki" on na to " na takiej wadze na pewno nie miała pani robionych pomiarów"... później okazało się że identyczna waga jest w moim  Pure i można zrobić na niej pomiar bezpłatnie, oprócz niej jest jeszcze jedna  która daje wydruki, ale za tą już się płaci. Obie są z firmy Tanita. Ta która była w centrum i Pure kosztuje około 700-800 zł. Druga "dokładniejsza" która daje nam wydruk, już ponad 5 tys zł.

A oto mój pomiar:


Waga : 57,1 - w ubraniu po jedzeniu. Normalnie mam coś koło 56,5 przy wzroście 170 cm
% tłuszczu w ciele: 26,4 ! - dostałam wykrzyknik bo to trochę za dużo niestety. Niby norma to 20-28 % ale wolałabym być bliżej tej 20%. Jeszcze nie dawno byłam koło tej dwudziestki. Mój rekord to niecałe 19%  gdy odpuszczam sobie bardzo szybko podnosi mi się % tłuszczu. 
Metabolizm spoczynkowy - 1311 kcal (wskaźnik BMR) - czyli liczba kalorii którą potrzebuje mój organizm
Wiek metaboliczny 18 - czyli w przybliżeniu wiek mojego organizmu. Wynik niższy niż rzeczywisty oznacza że kondycja jest dobra. 
% wody w ciele - 54,4 ! - tutaj też dostałam wykrzyknik, chociaż norma to 45-60 % lepiej być blisko tej 60. Piję dużo wody i herbaty ciężko byłoby mi zwiększyć tą ilość.
Tłuszcz brzuszny - 1 czyli otłuszczenie narządów wewnętrznych, zawsze miałam jeden, czyli najlepszy wynik. Można tez się spotkać z nazwą wskaźnik Visceral
Masa kostna - 2,1 kg ! stanowczo za mało bo powinnam mieć 2,4kg "Deficyt tkanki kostniej wynikać może z nieodpowiedniego odżywiania i niedostatecznej aktywności fizycznej i zalicza się do czynników ryzyka rozwoju osteoporozy" 
Masa mięśniowa - 39,9 - tutaj nie jest źle ale jeszcze nie klasyfikuje się jako "duże umięśnienie" :)
Budowa ciała 5 ! - czyli przeciętny nr (5) jest mały wykrzyknik bo chciałabym być poziom wyżej - przeciętny, umięśniony (6)

Na podstawie tych pomiarów określili że jestem osobą szczupłą o zwiększonej ilości tkanki tłuszczowej nad którą powinnam pracować ( i pracuję) oprócz tego mam deficyt tkanki kostnej który wynika zapewne z nieodpowiedniego odżywiania.

Dalsza rozmowa była o zdrowym odżywianiu, ale niestety osoby które ze mną rozmawiały nie były przygotowanie na nieprzeciętne pytania, które zadawałam. Zapytałam o najlepszy skład wody mineralnej, o minimalną i maksymalną łączną ilość składników rozpuszczonych ogółem w wodzie którą warto pić - usłyszałam że gazowanej się nie pije a źródlana jest zła bo wypłukuje. Po moim wyznaniu że nie jem warzyw - usłyszałam " to świetnie bo my mamy takie super naturalne suplementy" Nie mówię że ci ludzie nie mieli wiedzy ale myślę że zdobyli ją na specjalnych szkoleniach a zdrowy tryb życia traktują jako pracę a nie jako hobby. 

Podsumowując: było miło, przedstawili mi ofertę szkoleń ale nikt mnie do niczego nie zmuszał. Po godzinie wyszłam z bardzo dobrym humorem. 

Pozdrawiam