Jogging czyli o bieganiu

Komentarze (38) | 20 lis 2012
Witam
Dzisiaj będzie trochę o bieganiu. Jogging może uprawiać każdy! To jest trening dla osób w różnym wielku o różniej budowie. Nie ważne ile masz lat i czy jesteś gruby czy szczupły, biegać możesz zawsze, niezależnie od kondycji. Nikt nie narzuca ci intensywności możesz chodzić na spokojne spacery, intensywnie maszerować czy wykonywać forsowne biegi. Musisz pamiętać jednak o jednym: aby zacząć powoli i stopniowo zwiększać dystans oraz prędkość biegu. Korzyści płynące z biegania: 

♥ Niektórzy mówią że po spaleniu naprawdę dużej ilości kalorii rośnie nam apetyt na tyle że po  treningu pochłaniamy ich jeszcze większą ilość. Tak nie jest, po treningu nasz organizm zadowoli się normalną jedzenia. a ty stracisz na wadze!

♥ Systematyczne ćwiczenia aerobowe poprawiają pamięć i koncentracje wzbogacają także naszą wyobraźnię.  Dzięki temu jesteście sprytniejsi i bardziej twórczy. Łamie się w ten sposób mit tępego sportowca.

           
♥ Badania wykazały, że systematyczne bieganie obniża ciśnienie, tętno spoczynkowe i zmniejsza ciężar ciała. Podnosi też poziom "dobrego" cholesterolu (HDL), według badań choroby serca zabijają więcej Polek niż rak piersi.

          
♥ Nie musisz być chudy i umięśniony. Biegać naprawdę mogą wszyscy. Rozpocznij swój trening powoli (żeby zapobiec kontuzjom). W bieganiu nie liczy się tylko odpowiednio ułożona sylwetka ale również odpowiednie dozowanie wysiłku. Nie przeciążamy się od samego początku a dystans zwiększamy stopniowo. Po treningu nie zapomnij o rozciągnięciu mięśni nóg, pij również dużo wody a po wysiłku odpoczywaj. 

           
♥  Naukowcy odkryli, że kobiety, które systematycznie biegają produkują słabszą formę estrogenu. W wyniku tego ryzyko zachorowania na raka piersi jest u nich o połowę mniejsze.

           
♥ Bieganie to jestem z najbardziej efektywniejszych treningów aerobowych, biegając spalisz więcej kalorii niż na rowerze, orbitreku, rolkach czy nartach. Również efekty zobaczysz się najszybciej. .

♥ Jeśli zaczniecie biegać systematycznie z biegiem czasu na pewno znajdzie się jakiś znajomy czy ktoś z rodziny który będzie chciał wam potowarzyszyć. - zaraźcie go pozytywną energia. 

źródło obrazków: Tumblr
Pozdrawiam