Uważajcie na tabletki z internetu

Komentarze (28) | 31 paź 2012
Witam
Może tytuł troszkę nie adekwatny to treści posta ale chciałam zwrócić uwagę głównie na opinie środków odchudzających pisane na forach. Sama prawie zawsze przed zakupem jakiegoś produktu, sprawdzam jego recenzje w internecie. Wczoraj postanowiłam po raz pierwszy wypróbować nowy żel antycellulitowy. Wcześniej jednak chciałam wyszukać co na ten temat piszą osoby które już go wypróbowały. Gównie interesował mnie czy faktycznie występuje efekt rozgrzania ciała, na którym mi niekoniecznie zależy. Po wpisaniu "produkt x opinia" znalazłam.
Na pierwszy rzut ok komentarz podobny do wielu innych. Jednak sama pisząc recenzję tego produktu zwróciłabym uwagę na dosyć mocne rozgrzanie, intensywny zapach oraz dość dobre wchłanianie kosmetyku.


Raczej nie napisałabym w tak krótkiej wypowiedzi na bazie czego jest żel oraz nigdy o stronie internetowej o Facebooku. "Teraz mogę być informowana na bieżąco o nowościach" - kupuje dużo kosmetyków ale nie interesują mnie nowości danych firm bo każda co chwilę wypuszcza coś nowego. 

No i na to chciałam zwrócić uwagę. Często komentarze na temat danych produktów są skrajne. Jedni zachwalają drudzy piszę że nie działa i nie warto kupować. Parę lat temu zaczęłam interesować się tabletkami na odchudzanie. Nic nie kupiłam ale naczytałam się dużo, głównie o produktach dla osób chorobliwie otyłych zawierających sibutraminę. Na forach w tematach dotyczących takich produktów to już większość komentarzy było pisanych przez dystrybutorów tych środków. Mogę śmiało powiedzieć że wyglądało to tak. 

Ktoś sprowadza sobie nie wiadomo skąd tabletki na odchudzanie -> wystawia je na allegro -> na forach internetowych nagle pojawia się mnóstwo tematów dotyczących tych tabletek oraz setki pozytywnych opinii -> czytelnik widząc dużo pozytywnych komentarzy w końcu decyduje się na zakup tabletek -> sprzedaż rośnie. 

Wczoraj postanowiłam znaleźć sobie na allegro dowolny mało znany środek na odchudzanie i sprawdzić jego opinie w internecie. Trudno nie było. Oto screen z wizażu z tematu o pierwszym lepszym środku odchudzającym "z ameryki"


Jak widać cudowne tabletki zebrały mnóstwo pozytywnych opinii od ludzi mających zazwyczaj po jednym komentarzu. Pojawiła się też informacja że środek działa odwrotnie czyli wspomaga apetyt. 

Polecam również felieton AdBustera na temat pewnego środka odchudzającego.

Jak widać niestety już od jakiegoś czasu nawet na forum nie możemy liczyć na subiektywne opinie. Coraz częściej zdarza się że pozytywne wypowiedzi to niestety reklama Na wszelki wypadek nie ufajcie użytkownikom z jednym komentarzem. I jak już koniecznie chcecie kupić sobie tabletki wspomagające odchudzanie pójdźcie do apteki (chociaż tego i tak nie polecam) zamiast kupić coś na allegro czy przez osoby reklamujące się na forach. 
Sama już nie uwierzę żadnym środkom na odchudzanie. Stosowałam kiedyś tylko Therm Line Forte (2 op)  i niestety nie zadziałało. 

Pozdrawiam