Dziewczyna i boks

Komentarze (23) | 13 paź 2012
Witam
Miał być post o czymś innym ale niestety złe światło nie pozwoliło mi na wykonanie dobrych zdjęć :( Dzisiaj będzie o boksie :D bo na pewno nie wiecie, bo wam nie mówiłam ale przez pół roku chodziłam bardzo regularnie, praktycznie co tydzień, na zajęcia z boksu i bardzo mi się podobały. Po raz ostatni byłam na nich w grudniu - czyli niecały rok temu.

A tu już moje rękawice, nogi, buty i kółko 


Dlaczego boks ?
Zapisałam się na siłownię która oferowała cotygodniowe zajęcia ze sztuk walki a ja chciałam robić coś ciekawego,i zaczęłam na nie chodzić. Pierwsze i drugie zajęcia bardzo mi się spodobały więc na trzecich zjawiłam się już z własnymi rękawicami.

Zajęcia są bardzo intensywne szczególnie 20 minutowa rozgrzewka, dużo lepsza i cięższa od prawie wszystkich zajęć fitness. Po tych 20 minutach większość panów miało już mokre koszulki co dało się "odczuć"  :) Dużo biegania, pompek ćwiczeń na ramiona i inne ćwiczenia typowo wytrzymałościowe.

Później zaczynaliśmy ćwiczyć "na sucho" dane ciosy. Powtarzaliśmy je wszyscy razem. Często przy wyprowadzaniu takiego ważne jest ułożenie całej sylwetki łącznie ze stopami. (Po kilku treningach darowaliśmy sobie tą część) Po 15 - 20 minutach zaczynaliśmy ćwiczyć w parach. Czasem zdarzało się że dostałam w twarz albo miałam obolałe ręce po treningu.

Na początku zawsze było od 2 do 5 dziewczyn ( oprócz tego około 15-20 facetów) później coraz mniej aż w końcu coraz częściej zdarzało się że zostawałam sama z chłopakami. Oni nie byli z tego zadowoleni bo przecież nie uderzą mnie mocniej. Mi też było głupio widząc że nikt nie pali się do ćwiczeń ze mną więc zrezygnowałam. No i się skończyło. Zajęcia trwają do tej pory, ale nie widuje dziewczyn na sali więc raczej teraz tam nie wrócę.

Taką formę aktywności polecam jak najbardziej wam wszystkim. Jeśli znajdziecie zajęcia z fajną grupą to możecie naprawdę dobrze się wzmocnić.


Jeśli myślicie że to jest za bardzo męskie to popatrzcie sobie na Adrianę Limę, jak kobieco to robi :)


Pozdrawiam