Co chcę w sobie zmienić

Komentarze (37) | 30 cze 2012
Witam
W końcu wyczekiwane wakacje się zaczęły, więc najwyższy czas zabrać się za siebie. Najchętniej odpoczywałabym przez cały ten czas ale nie...nie zmarnuje kolejnych wakacji na nic nie robieniu. Chcę jak najszybciej zacząć dietę i regularne ćwiczenia ale muszę sobie ułożyć jakiś plan. Zazwyczaj wszystko zaczynam od opróżniania lodówki i robieniu wielkich zakupów tak aby potrzebnego podczas diety jedzenia wystarczyło mi na długi czas. 


Mój największy problem - nogi. 
Nie lubię ich i bardzo niechętnie je pokazuje. Praktycznie od bioder do kolan całe są w cellulicie. Wcześniej zeszłam mniej więcej do 17 % tłuszczu w organizmie ale teraz znowu mam dużo. Po diecie i ćwiczeniach ciężko jest mi to utrzymać. 
Uda i łydki mam dość masywne chociaż nie mogę powiedzieć że są grube. 
Pajączki na udach - z tym zmagam się już bardzo długo. Po wizycie u lekarza wyszło ze to nie tylko naczynka ale też żyły. 


Wyglądają mniej więcej tak: (głęboko wierzę że za jakiś czas wstawię cudowne zdjęcia "przed i po") na kolejnych zdjęciach widać popękane żyłki. 


Cellulit pokazywałam już wcześniej dla przypomnienia, na drugim zdjęciu te same nogi z innego ujęcia :)

 

Mój plan na nogi: 
- Chcę pozbyć się cellulitu i wyszczuplić uda. Podstawa to dieta i ruch. Jeżeli chodzi o dietę to : niskowęglowodanowa - jest najlepsza dla mnie. Ruch: zajęcia fitness + ćwiczenia z płyty Ewy Chodakowskiej + bieganie ( nie wykluczam porannego chociaż przy takiej pogodzie chyba nie dam rady) Przy dość szybkim bieganiu bez obciążenia wyszczuplę również łydki. Dodatkowo ćwiczenia rozciągające: Yoga, Streaching.
- Dodatkowo kremy antycellulitowe i masaż. To jest również bardzo ważne i skuteczne. Kremów mam całą masę muszę jeszcze wyposażyć się w odpowiedni masażer. 
- Jeżeli chodzi o naczynka - mam już wykupione 10 zabiegów na laser IPL - wiem że nie usunie wszystkich ale przynajmniej część. Jednak zabiegi zacznę na przełomie września i października bo nie można ich robić latem gdy jest gorąco. Pozostałe chciałabym usunąć Skleroterapią. 

Boczki !
Jeśli śledzicie mojego bloga wiecie ze je mam i ich nienawidzę. Ostatnio nawet zdiagnozowałam je jako : Violin deformity. Dzięki nim nie noszę obcisłych spódnic i spodni z wysokim stanem. 
Ulubione boczkowe zdjęcie: 

Dostałam po nim mnóstwo komentarzy typu : "Podciągnij sobie spodnie. Gdybyś nie nosiła za małych legginsów nie miałabyś ich" a więc podciągam :)


I jak lepiej.... chyba nie

Jak mam zamiar sobie z nimi poradzić?
-Dieta, ruch, krem i masaż - czyli podobnie jak w przypadku nóg. Dodatkowo skręty tułowia, slalom na rolach. Myślę że regularne ćwiczenia dadzą radę. Boczki mam od 4-5 lat.

 Wcześniej w ogóle nie miałam problemu z wagą. Jak już coś to raczej w drugą stronę: byłam za chuda. Zdjęcia z 2007 roku.


Ramiona !
- Biceps - może coś tam jest. Triceps hmmm nie widać ani nie czuć. Podobają mi się silne, wyrzeźbione ramiona. Chcę pozbyć się tłuszczyku z tych okolic 

- Na pewno skorzystam z Triceps - ćwiczenia

Brzuch 
Chciałabym mieć piękny i umięśniony - taki jak w moim awatarze. Myślę że przy regularnych treningach "sam wyjdzie" ogólnie we wszystch zajęciach fitness ćwiczy się na brzuch. Na płycie Ewy też są ćwiczenia na mięśnie w tych okolicach. W moim klubie fitness 2 razy dziennie są 30 min ćwiczenia o nazwie "brzuchy" gdzie ćwiczy się sam brzuch. 

Sama nie wiem jak mogłam wstawić takie zdjęcia ale to bardzo mnie motywuje. Nie chciałabym po wakacjach wyglądać tak samo. Nie chce również was zawieść. Ciągle miałam jakieś plany związane z poprawą sylwetki. Schudłam 8 kg - ok ale chciałabym wyglądać lepiej. 
Mam zamiar przez wakacje opisywać tutaj wszystko co jem jak ćwiczę jaki są efekty. Więc zapraszam do śledzenia moich poczynań i trzymania kciuków. 

Możecie również napisać co wy chcecie u siebie zmienić. 

I pytanie: Czy któraś z was usuwała takie naczynka jak ja mam ???

Pozdrawiam