Załóż kolorowego Fitbloga

Komentarze (21) | 20 maj 2012
Witam
Dzisiejszy post będzie dłuższy i bardzo kolorowy. Jeżeli tutaj jesteś pewnie interesujesz się odchudzaniem, dietami sportem czy zdrowym trybem życia. 
Często mówi się ze "moda na coś" przychodzi do nas zza zachodniej granicy, najczęściej z UK bądź USA. Ta samo jest w przypadku blogów modowych których polskich już są tysiące. 
Jak pisałam wcześniej założyłam tego bloga bo brakowało mi takich. Tak naprawdę zrobiłam to z trzech powodów 1) j.w. bo brakowało mi takiego 2) bo przez pół roku pisałam bloga o odchudzaniu na PureLife 3)Zainspirowały mnie do tego zagraniczne blogi na tumblr. 


W sieci jest masa blogów zagranicznych o tematyce Fitspo ( skrót od fitness inspiration) healthspo czy thinspo 


Blogerzy szukają w sieci obrazków dzięki którym motywują siebie i innych


bo czyż nie motywują was takie zdjęcia: Polskie blogi o odchudzaniu są zazwyczaj  blogami typu pro-ana których jest cała masa. Zamiast zdjęć kolorowych potraw ciemne barwy wychudzone kobiety posty opisujące albo kolejny dzień głodówki albo jak siebie nie nawiedzę bo coś zjadłam. Ogólnie depresyjny nastrój który jest zbędny bo sam "proces odchudzania" naprawdę może być przyjemny. Poprzez zmianę nawyków na zdrowe możemy zmienić nasze życie.
Świetnym przykładem może być  blog Tary McNitt zwanej Taralynn. Która schudła naprawdę sporo, zmieniła styl życia stała się piękna i teraz motywuje innych. Prowadzi bloga ma tysiące czytelników.  Jest również dużo blogów z samymi inspiracjami np:

lubiany przeze mnie Active inspiration:


*********a także:


Oraz wiele innych. 

***
Jakiś czas temu postanowiłam stworzyć spis blogów o odchudzaniu i odszukać blogi o odchudzaniu, dietach, fitnessie, sporcie, zdrowym trybie życia. Było ciężko ale koło 30 udało się odnaleźć. Można je zobaczyć tutaj: http://www.blogioodchudzaniu.blogspot.com


Dlaczego warto założyć takiego bloga:
+ bardzo duża motywacja - pisanie bloga o takiej tematyce motywuje jak nic innego wiesz że ktoś trzyma za ciebie kciuki nie chcesz go zawieść. 
+ nowe znajomości często blogerzy blogów o danej tematyce tworzą pewnego rodzaju społeczność w tym przypadku również tak jest
+ zdobywasz czytelników - do tego  trzeba trochę cierpliwości 
+zbierasz informacje potrzebne do osiągnięcia swojego celu i przechowujesz je w jednym miejscu
+możesz gromadzić na nim obrazki które Cię inspirują 
+ możesz pisać dziennik do którego będziesz mogła wracać kiedy chcesz ( o ile go nie usuniesz)
+ gdy osiągniesz swój cel będziesz motywować innych :)

Troszkę kolorowych blogowych inspiracji:

 


Pozdrawiam