Grycanki - motywatorki całej Polski

Komentarze (14) | 14 kwi 2012
Witam

Ten post praktycznie przekopiowałam z Kimona - zgadzam się z tym i mam takie same odczucia. Gdy patrzę na nie aż chce mi się iść na siłownie
 i cieszę się ze większość Polski tak myśli. 
Ciekawe czy te młode dziewczyny ( nawet nie wyglądają na 16 i 19 lat ) nigdy nie marzyły o tym aby zmieścić się w piękną sukienkę w rozmiarze S lub M zamiast XL. 


 

Michał Piróg ostatnio skomentował umiejętności taneczne chyba najgrubszej z całej czwórki 19 letniej Weroniki. Twierdzi że przez taniec przy tej wadze może mieć problemy ze stawami. 

 

A teraz wspomniany artykuł z Kimona:

"Według badań przeprowadzonych przez Instytut Monitorowania Mediów w ramach projektuKompas Social MediaPolacy chcą być chudzi. Czyżby Grycanki nie zachęcały do tycia? Wygląda na to, że wręcz mobilizują do chudnięcia...

W ciągu roku - od 8 kwietnia 2011 do 9 kwietnia 2012 - niemal 20 tysięcy razy w internecie pojawiła się deklaracja "chcę schudnąć". W kontekście wiosny - prawie 600 razy.

Na nic wywiady, w których Marta i Wiktoria Grycan przekonują, że tusza jest sexy, umiar passe, a plus size (szczególnie w wydaniu Wiktorii) to najgorętszy trend sezonu.

Odchudzają się kobiety i mężczyźni - dla siebie, dla partnera, dla dzieci, albo po to, by znów zmieścić się w ulubione ubrania. Grycanki to ich zdaniem pocieszenie dla osób ze zbyt słabą wolą, by walkę z kilogramami wygrać. Ich ulubione gwiazdy walczą - od młodych mam, które publicznie zrzucają kilogramy jak Katarzyna Skrzynecka, po Adele, która zamierza się odchudzać.

W komentarzach pod artykułami dotyczącymi Grycanek często pojawiają się ostre głosy krytyki: „Pani Marto, niech pani nie tuczy córek, robi pani im wielką krzywdę. Sama pani świetnie wygląda i dobrze się czuje, ale córki mają dużą nadwagę, wręcz są otyłe. Mogą miećpodwyższony cholesterol, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze i wiele innych schorzeń wynikających z otyłości. Można kochać jedzenie, ale trzeba zachować w nim umiar” – pisze jedne z internautów. 
W odpowiedzi na pytanie piękno ma rozmiar XS czy XL? pomóc ma wykres (poniżej), w którym porównano liczbę publikacji i postów na temat odchudzania i plus-size. A jaka jest Wasza odpowiedź? Jaka jest Wasza wymarzona sylwetka? Chcielibyście wyglądać tak jak Grycanki? 
Źródło: Instytut Monitorowania Mediów"Przyznam że od razu polepszył mi się humor po tym artykule. Za chwilę wychodzę na siłownię. 

Pozdrawiam