Kosmetyczna sobota: Plasterki na nos

Komentarze (21) | 31 sie 2013
Dzisiaj chciałam podzielić się z wami opinią na temat plasterków. Dokładniej chodzi mi o plasterki to oczyszczania nosa - ja używam tych z Natalią - klik

Zużyłam prawie dwa opakowania = 12 szt. Jak okazuje się sporo osób nawet nie wiedziała o ich istnieniu, sama kojarzę je z dawnej reklamy chyba był to Clean and Cleare.
Głównym zadaniem plasterków ma być usunięcie zaskórników (wągrów) - większość osób ma je właśnie na nosie. 

Sposób użycia: 
Wcześniej powinno się zrobić tzw "parówkę"
Zdejmujemy folię ochronną
Na mokry nos naklejamy plaster ( przykleja się za pomocą wody)
Czekamy 15-20 min
Zrywamy

Po zerwaniu na plastrze widzimy małe zaskórniki które się do niego przykleiły. Na nosie faktycznie jest ich mniej i widzimy małe puste "dziurki" po nich. 

Dlatego uważam że to jest świetny produkt do sprzedaży, bo jego skuteczność jest widoczna gołym okiem od razu. Niestety po całym dniu wągrów jest tyle samo co wcześniej.  

Moim zdaniem zaskórniki można usunąć tylko mechanicznie (poprzez wyciskanie) plaster zrywa zaledwie ich część bo tak naprawdę są one głęboko osadzone. Puste miejsce po zaskórniku bardzo szybko zanieczyszcza się na nowo. Regularne stosowanie plastrów pewnie stopniowo eliminuje te drobniejsze, niedoskonałości ale po dłuższym czasie stosowania naprawdę nie potrafię powiedzieć czy warto. Naprawdę nie widzę zbyt dużej różnicy. 

Cena: kupiłam w Londynie, w sklepach widziałam po 3 funty~15 zł /6 szt. Sama kupiłam na przecenie za 1 funt ~ 5 zł / 6 szt. 

Plasterki można zrobić w domu
Tutaj polecam wpis Aliny: http://www.alinarose.pl/2013/07/maseczki-na-zaskorniki-jak-wykonac.html z maseczkami peel-off domowej roboty. 
Sama do tej pory robiłam tą z żelatyną i mlekiem. Sprawdzała się podobnie jak plasterki, ale ciężko jest znieść zapach żelatyny zwłaszcza na nosie. Następnym razem spróbuje tej drugiej z białkiem i chusteczkami - dowiedziałam się o niej własnie z tego wpisu. 

Swoją pielęgnację pokazała też Thekretka1 w filmiku : Domowe sposoby na wągry


Jeżeli macie jakiś swój ciekawy sposób podzielcie się. Po wakacjach własnie mam problem z zapchanymi porami. 

Pozdrawiam