Błyszczyk Goodbye Apetite

Komentarze (19) | 21 paź 2012
Witam
Odkąd zobaczyłam ten błyszczyk na jakieś internetowej stronie wiedziałam że muszę o nim wspomnieć.

Na początku nie zamierzałam jednak go kupować i recenzować. Chciałam po prostu odpowiedzieć sobie na pytanie:

Dlaczego producenci twierdzą że ten błyszczyk pomoże nam się pozbyć zbędnych kilogramów ? 

(bo w końcu o to chodzi, goodbye apetite - tak nazywają się saszetki które wlewa się do wody, zawartość pęcznieje w żołądku a nam się nie chce jeść)

Później ewentualnie zastanowię się nad jego wyborem.

Napisałam sobie notatkę przypominająca o tym produkcie już ponad miesiąc temu więc w końcu coś o tym napiszę :)
Na początku zobaczmy co napisał o nim producent:


"Innowacyjny błyszczyk do ust dla nowoczesnej kobiety!
Zawiera formułę SLIM EXTREME
Błyszczyk Goodbye Appetite to idealne rozwiązanie dla nowoczesnej kobiety, która pragnie kusić jedwabiście gładkimi ustami. Innowacyjna formuła SLIM EXTREME została po raz pierwszy zastosowana w błyszczyku.
Aromaterapeutyczne właściwości olejku z bergamotki i grejpfruta dodają energii, zapewniając poprawę samopoczucia na cały dzień.
Formuła SLIM EXTREME zawiera:
- zielona kawę 
- Olejki z bergamotki i grapefruita - bogactwo składników silnie nawilżających, które zmiękczają i odżywiają skórę ust, oraz filtry UV chroniące usta przed szkodliwym promieniowaniem." źródło: eveline.com.pl
Cena 10-12 zł

Jak widzimy w teksie aż 3 razy użyto słów Slim Extreme - które kojarzy nam się z ekstremalnym wyszczupleniem, 2 razy pojawiła się nowoczesna kobieta bo w końcu każda z nas pewnie chce być taką kobietą.

Dowiadujemy się również że dzięki błyszczykowi będziemy kusić gładkimi ustami i poprawi nam się samopoczucie. Nasze usta będą nawilżone, miękkie i odżywione oraz chronione Filtrami UV.
Pojawiła się również zielona kawa oraz olejek z grejpfruta które na pewno kojarzą się z odchudzaniem. Grejpfrut przyśpiesza spalanie tłuszczu a zielone zawsze będziemy odbierać jako zdrowe.

W tekście nie pojawiło się nic o tym że dzięki błyszczykowi schudniemy. Nie wspomniano nic o zmniejszeniu łaknienia i braku apetytu. To już powinno dać niektórym do myślenia. Tylko w nazwie na opakowaniu widzimy "Błyszczyk hamujący apetyt"co zapewne wywoła impuls dzięki którym niektórzy go kupią.

Przejdźmy dalej: 
Poszukajmy na czym polega formuła SLIM EXTREME. Google oprócz hodowli chartów angielskich pokazuje nam strony Eveline. Formuła ta jest zastosowana również w kremach, scrubach i serach wyszczuplających tej firmy. Nigdzie jednak nie jest opisane na czym polega ta formuła. Znalazłam też zapis że Slim Extreme to po prostu seria preparatów odchudzających. 

Zielona herbata : Czy wspomaga odchudzanie ? Znalazłam artykuł na temat przeprowadzonych badań na temat roli zielonej herbaty w odchudzaniu. Wg tych badań myszy będące na diecie z zawartością ekstraktu z zielonej kawy ograniczyły masę ciała jak i zawartość tkanki tłuszczowej. U ludzi też zaobserwowano spadek masy ciała chociaż stwierdzono że roli zielonej kawy w tym procesie nie było tak wiele.  
No ale jest zasadnicza różnica: badano ludzi i myszy będących na diecie z ekstraktem z zielonej kawy. Nikt nie badał wpływu ekstraktu zielonej kawy na odchudzanie u osób które miały posmarowane nim usta. 

Olejek z grejpfruta : Użyty w masażu pomaga w zwalczaniu cellulitu i otyłości.
Olejek z bergamotki : Działa przeciwpasożytniczo i gojąco. Jest dobroczynny dla skóry, podobnie jak wszystkie rośliny z rodziny cytrusów. Olejek eteryczny z bergamotki nadaje się do kąpieli, masaży i namaszczania.

Zobaczyłam również jakie są opinie na temat tego błyszczyka: 

"Co do właściwości nadzwyczajnych, do których producent chce nas przekonać... trudno stwierdzić. Szczerze mówiąc, kto lubi jeść cokolwiek z ustami posmarowanymi błyszczykiem? Ja jakoś niespecjalnie ;)" http://beautyetiquette.blogspot.com/


"stosuję ten błyszczyk i stwierdzam iż on działa. nie czuję efektów głodu bo za kazdym razem kiedy mam ochotę coś zjeść maźne sie blyszczykiem i podswiadomie wmowie ze to działa, przyjemny zapach nie skleja ust, jest fantastyczny i ślicznie długo się świeci polecam!!" @ enorako - wizaż


"kupiłam, cena niewielka i efekt taki sam.........zadnej rewelacji!!!
Wielki pic na wodę!" @ agnieszkagolden - wizaż

"Kupiłam z ciekawości : ) Powiem szczerze, że nie spodziewałam się, że będzie jakoś hamował apetyt Ślicznie wygląda na ustach! Mam kolor zmrożonego różu. Jest jak dla mnie bardzo fajny, dosyć trwały : ) Nie klei się , ma delikatny zapach.Takie, ot błyszczydło." @ Tunisbis - wizaż

Podsumowując:

Szczerze muszę stwierdzić że ten błyszczyk to tzw "Pić na wodę"- chociaż spodziewałam się efektu w stylu lakieru przeciw obgryzania paznokci. Ciężko uwierzyć w moc hamowania apetytu jak nawet producent nic o nim nie wspomniał w opisie. Często w artykułach widziałam błędne nazwy "Błyszczyk wspomagający odchudzanie" które wyniknęły zapewne z mylnego skojarzenia słów Goodbye Apetite. Niestety formuła Slim Extreme, zielona kawa, olejek z grejpfruta, hamowanie apetytu  to tylko chwyty reklamowy

ale  błyszczyk jest tani, ładnie pachnie ma kilka kolorów i żelową konsystencję. Myślę że tyle by wystarczyło bez nabierania ludzi. 

Pozdrawiam