Sposoby na szybkie zrzucenie brzucha

Komentarze (36) | 19 wrz 2012
Witam
Dzisiaj chciałam się z wami podzielić świetnym artykułem, który nie dawno czytałam na temat płaskiego brzucha. Wybrałam tylko niektóre porady link do całości znajdziecie na końcu postu. Niestety w tym momencie mam coraz mniej czasu na prowadzenie bloga ale na pewno to się zmieni. Wszystko przez studia które za niedługo się zaczną. Z tego co widzę większość osób już jest po kampanii wrześniowej. Niestety u mnie na uczelni wszystko na ostatnią chwilę Eh

Sposoby na szybkie zrzucenie brzucha


1. Nie próbuj pozbyć się jedynie tłuszczu z brzucha     
Nawet jeśli tłuszcz z brzucha jest tym, czego przede wszystkim chcesz się pozbyć, skupianie się jedynie na tym, doprowadzi co najwyżej do przeciętnych wyników. Nie można ograniczać redukcji tłuszczu do konkretnej części ciała. Wykonywanie ćwiczeń brzucha, niezależnie od tego jak często i jak intensywnie będziesz je wykonywał, nie przyczyni się do redukcji tłuszczu głównie z brzucha. Trzeba skupić się ma wykonywaniu ćwiczeń, które spalają najwięcej tłuszczu ogółem, a wtedy efekty dosięgną również Twojego brzucha.

2. Dodaj do swojej diety więcej protein                        
Białko jest jednym z trzech makro-składników odżywczych, których potrzebuje organizm (wraz z tłuszczem i węglowodanami). Większość ludzi nie je ich wystarczająco dużo i pora to zmienić. Białko powoduje o wiele łatwiejszą utratę tkanki tłuszczowej z następujących powodów:
Pomaga zredukować apetyt, co oznacza, że ochota na jedzenie będzie mniejsza.
Proteiny dają ciału sygnał do krótkotrwałego przyspieszenia metabolizmu, w wyniku czego spalisz więcej kalorii podczas trawienia.
Mięśnie potrzebują białka do rozwoju. Większa masa mięśniowa również przyspiesza metabolizm.
Proteiny można znaleźć w jajach, mięsie, rybach, orzechach, fasoli i różnych nasionach.

3. Wykonuj 30 minut aktywnego treningu cardio każdego dnia
Trening cardio pomoże Ci spalić dodatkowe kalorie i tłuszcz. Choć intensywne cardio powinieneś wykonywać przy każdym treningu, warto jest dodać trochę ćwiczeń tego typu lecz o mniejszej intensywności w codziennym planie dnia, to pomoże Ci spalić jeszcze więcej tkanki tłuszczowej.
Najlepiej wykonywać codziennie minimum 30-sto minutowy trening cardio. To poprawi Twoją kondycję i pomoże w spaleniu kalorii. Możesz wybierać jakie ćwiczenia chcesz wykonywać, dopóki robisz to regularnie.

4. Nie daj się nabrać na bezużyteczne sprzęty fitnessowe z reklamy
Oczywistym jest, że pragnienie posiadania płaskiego brzucha może być przytłaczające. Dokładnie na to liczą producenci przeróżnych maszyn i pasów do ćwiczeń brzucha.
Musisz oprzeć się pokusie wydawania pieniędzy na te produkty. Większość z nich jest bezużyteczna lub nie zapewnia żadnej konkretnej korzyści. Możesz wykonywać znacznie skuteczniejsze ćwiczenia brzucha w domu, bez straty czasu i pieniędzy.

5. Nie skupiaj się na utracie wagi

Możesz stracić tłuszcz z brzucha bez utraty wagi. Przy wykonywaniu ćwiczeń siłowych, zwiększasz masę mięśniową, która zasadniczo waży więcej niż tkanka tłuszczowa. To oznacza, że możesz stać się szczuplejszy przy jedynie minimalnym spadku wagi.
 Dlatego lepiej czasem w ogóle nie używać wagi. Taśma z podziałką w centymetrach jest znacznie lepszym wyznacznikiem. Przecież to właśnie jest to co chcesz, prawda? Stracić zbędne centymetry, być silniejszym i szczuplejszym, a nie tylko lżejszym.

6. Zmniejsz wielkość porcji
Jednym z powodów przez które ludzie popadają w nadwagę jest to, że porcje, które zjadamy są coraz większe. W rozmiarze XXL możesz kupić prawie wszystko co da się zjeść; zestawy, kanapki, itp. Nawet nasze talerze stały się większe. Jesteśmy cały czas zachęcani do jedzenia większych ilości, dzięku temu przemysł spożywczy zarabia.
Lecz jeśli chcesz mieć szczupłe ciało, musisz się wyrwać z tego wiru. Jedz mniejsze porcje, używaj mniejszych tależy, eksperymentuj z wielkościami porcji. Zobacz ile naprawdę potrzebujesz zjeść. To powinien być dobry początek.

7. Wykonuj ćwiczenie wciągania brzucha.
Jednym z mało znanych ćwiczeń na płaski brzuch, jest wciąganie brzucha. Możesz wykonywać je siedząc, stojąc lub leżąc. Ćwiczenie to nie spala tłuszczu z brzucha, jednak wzmacnia mięśnie, przez co brzuch wygląda bardziej płasko.
By wykonać to ćwiczenie trzeba siedzieć lub stać prosto. Bierzesz wdech i wciągasz brzuch tak aby pępek znalazł się jak najgłębiej. Przytrzymaj tę pozycję podczas normalnego oddychania. Następnie rozluźnij mięśnie, a po kilku sekundach wykonaj ćwiczenie od początku. Po kilku tygodniach przekonasz się jak jest skuteczne.

8. Używaj Bosu Ball


Możesz łatwo zwiększyć intensywność każdego ćwiczenia brzucha przez wykonanie go z Bosu Ball. Sprzęt ten tworzy niestabilną powierzchnię, która zmusza mięśnie tułowia do cięższej pracy. Można go również użyć do wykonywania różnych innych ćwiczeń siłowych, nie koniecznie powiązanych z rozwojem mięśniu brzucha, a i tak będą one zmuszone do pracy by utrzymać stabilność

źródło obrazka : Pinterest


9. Zamień słodycze na owoce.
Bezmyślne przekąski mogą zrujnować każdą dietę. Dlatego zaleca się zamienić słodycze, cukierki i inne niezdrowe przekąski na owoce. To da ciału więcej błonnika, witamin, a także zmniejszy ilość spożywanych kalorii.

10. Ćwicz każdego dnia, o ile to możliwe.
Można znaleźć wiele sposobów spalenia kalorii jeśli tylko naprawdę tego chcesz. Trzeba szukać dowolnego sposobu by się po prostu poruszać. Nie ważne czy chodzi o wspinanie się po schodach, parkowanie samochodu nieco dalej niż do tej pory, czy koszenie trawnika, takimi sposobami stwarza się aktywny tryb życia. Gdy zaczniesz żyć aktywnie, prawdopodobieństwo schudnięcia sięga prawie 100%.

11. Dołącz do grupy treningowej.
Dla tych, którzy potrzebują nieco więcej motywacji fitnessowej, dołączenie do takiej grupy może być świetnym rozwiązaniem. Będąc w grupie zobowiązujesz się do ćwiczeń, ponieważ płacisz za każdą sesję i korzystasz z tworzenia relacji z innymi uczestnikami. Istnieje wiele grup do wyboru, możesz trenować kickboxing, aerobik, itp. Wystarczy wybrać coś, czego chcesz spróbować.

12. Stwórz sobie harmonogram treningów.
Jeśli chcesz trenować regularnie, bez pomijania treningów, trzeba mieć harmonogram ćwiczeń. Kiedy treningi są rozpisane w wyznaczonym czasie dla każdego z osobna, Twoje szanse na pominięcie ich są o wiele mniejsze. Najczęściej rekomendowane jest tworzenie harmonogramu na kolejne dwa tygodnie.

13. Wykonuj ćwiczenia na duże partie mięśniowe
Jeśli chcesz się pozbyć tłuszczu efektywnie podczas treningu, musisz robić ćwiczenia angażujące największe mięśnie. Spowodowane jest to prostym faktem, że im więcej tkanki mięśniowej wykonuje pracę, tym więcej kalorii jest spalanych.
Najlepsze są zatem przysiady, podciąganie się na drążku, pompki oraz inne ćwiczenia pleców, klatki piersiowej i nóg. Są one najbardziej efektywne na drodze do osiągnięcia płaskiego brzucha, pomimo ,że nie angażują mięśni brzucha bezpośrednio.

14. Odpuść sobie jeden dzień w tygodniu
Choć trzeba bardzo uważać na swoją dietę i ograniczanie kalorii, dobrze jest też raz na jakiś czas dać sobie dzień przerwy. To jest fizycznie i psychicznie użyteczne, ponieważ pomaga trzymać się planu całkowitej utraty tłuszczu tak długo, jak trzeba.Wiele planów treningowych zawiera dzień przerwy co 5-7 dni, w którym można nacieszyć się „złym jedzeniem”. Ważne aby jeść w rozsądnej ilości.Ogólnie polecam stronę http://www.fitnow.pl/ szczególnie dział "siłownia dla niej" - mnóstwo wskazówek. Kiedyś jakoś przypadkiem tam trafiłam i już kilka razy przeczytałam coś ciekawego :)

Ok ja wracam do nauki

Pozdrawiam