Jak utrzymać wagę - wskazówki cz I

Komentarze (11) | 28 maj 2012
Witam
Dzisiaj trochę wskazówek które na co dzień pomogą w schudnięciu bądź utrzymaniu prawidłowej wagi.


1. Zjedz śniadanie - to pierwsza zasada która powinna być przestrzegana przez wszystkich bez wyjątku.   Śniadanie daje energię na cały dzień.


2.  Zrezygnuj z windy - schody to świetne ćwiczenie na pośladki. 


3. Rób duże zakupy raz w tygodniu - najlepiej w dużych hipermarketach w których jest taniej. Wcześniej zrób listę, zaplanuj cały tydzień z góry kup zgrzewkę wody, produkty na śniadanie obiad, kolację, owoce oraz warzywa. 


4. Nie miej w portfelu  "drobnych" - drobne zazwyczaj łatwo wydać, najlepiej nie mieć gotówki tylko kartę - w większości małych sklepów i kiosków albo nie można płacić kartą albo od 10, 15 zł. 


5. Zawsze zabieraj ze sobą przekąski - jabłko, zbożowy batonik, paczkę płatków fitness, wafla ryżowego coś co będziesz mogła przegryźć gdy zgłodniejesz - lepsze to od snikersa w pierwszym lepszym sklepie. 


6. Wcześniej skończyłaś - masz wolne popołudnie - zamiast jechać tramwajem czy autobusem przejdź się przystanek albo dwa. 


7. Masz psa? świetnie wyjdź z nim na spacer jeden raz więcej niż zwykle, pobiegaj trochę z nim - na pewno się ucieszy. 


8. Nie kupuj jedzenia gdy jesteś głodna - wtedy kupisz więcej rzeczy bo po prostu masz na wszystko ochotę,  sama często w takich sytuacjach wychodzę z czymś niezdrowym co zjem po drodze. 


9. Zrób listę miejsc w których możesz zjeść zdrowo w pobliżu twojego miejsca zamieszkania - zamiast do budki z fast foodem wybierz się do baru sałatkowego. 


Nie wystarczy?


10. Przez miesiąc codziennie zapisuj co kupiłaś z tych niezdrowych rzeczy i ile to Cię kosztowało. Hamburger, czipsy, paluszki, batonik, pepsi, drożdżówka, red bull, znowu batonik.....
Ceny żywności ciągle idą w górę. Policz ile wydajesz na to miesięcznie. Zobacz ile kosztuje karnet na fitness w twojej okolicy. Szczerzę to wole wydać te pieniądze na nowe buty czy bluzkę. 
Dzięki temu 1) nie jesz tyle słodkiego i chodzisz na fitness = chudniesz 2) Masz nową bluzkę oczywiście o rozmiar mniejszą. 


A wszystko po to by być bliżej ideału...


Jest śliczna <3
Pozdrawiam