Dieta JestemFit - czy warto ?

Komentarze (9) | 25.05.2016
W ostatnich latach liczba osób odchudzających się czy będących na diecie znacznie wzrosła, mimo tego wiele osób ciągle ma problem z odpowiednim planem żywieniowym. W pewnym momencie każda osoba, która będzie chciała schudnąć albo przytyć, stanie przed wyborem odpowiedniej diety. W tym miejscu mamy kilka dróg, możemy albo skorzystać z gotowego jadłospisu znalezionego w internecie, zdobyć wiedzę i samemu podjąć się ułożenia odpowiedniego planu, zamówić rozpiskę u dietetyka/ trenera personalnego bądź skorzystać z serwisu JestemFit. 
Najgorszą opcją wydają się być, bardzo popularne kiedyś, gotowe jadłospisy. Dziś wiemy, że nie ma czegoś takiego jak uniwersalna dieta, która będzie skuteczna dla każdej stosującej ją osoby. Jesteśmy różni i każdy z nas ma inne zapotrzebowanie energetyczne. Samodzielne ułożenie planu dietetycznego nie będzie rozwiązaniem dla każdego. Osoba, która nigdy nie miała styczności z tą dziedziną, może sobie nie poradzić i ułożyć nieskuteczny plan.

W dzisiejszym wpisie skupię się na diecie układanej przez specjalistów z serwisu JestemFit. Coraz częściej z takich systemów korzystają również trenerzy personalni, którzy sami nie byliby w stanie zrealizować wszystkich swoich zamówień. 

Dieta, którą opisuje, to zamówienie na portalu: http://www.jestemfit.pl/


Na samym początku określamy nasz cel i wybieramy odpowiedni pakiet. Ceny są trochę niższe od tych, które widzimy w siłowniach. 


Po wybraniu odpowiedniej opcji i wpisaniu danych, na moim koncie w panelu użytkownika pojawiła się ankieta, na podstawie której zespół trenerów i dietetyków będzie układał wybraną przeze mnie dietę. Na samym początku określamy typ naszej sylwetki. Później otrzymujemy serię pytań dotyczących samych posiłków. Pytania są dosyć szczegółowe i pozwalają dostosować plan do naszych preferencji. Sami wybieramy ilość posiłków w ciągu dnia. Przy każdym z nich określamy formę, czas jaki mamy na przygotowanie posiłku, oraz liczbę wariantów. Jeżeli musimy zjeść coś w pracy lub w szkole, możemy zaznaczyć formę lunchbox, wtedy otrzymamy łatwiejszy przepis na jedzenie, które możemy zabrać ze sobą.Po wysłaniu zgłoszenia czekamy na nasz plan dietetyczny, maksymalny czas to 3 dni. Mój był gotowy już po dwóch dniach. W panelu użytkownika, w zakładce dieta pojawił się kalendarz z zaplanowanymi posiłkami. Średnia kaloryczność w jednym dniu, przy mojej aktywności fizycznej, wynosi mniej więcej 2 tys. kalorii.
Samo przedstawienie diety bardzo mi się podoba, do większości przepisów mam zdjęcia. Śniadania to głownie omlety i owsianki, drugi posiłek jest dostosowany pod lunchbox - zawsze mogę go zabrać ze sobą do pracy. Dania są różnorodne, co było moim wyborem, nad tą opcją trzeba się zastanowić - o wiele łatwiej planuje się zakupy, jeżeli nasze menu każdego dnia wygląda podobnie. Zostały uwzględnione moje wszystkie uwagi: czas przygotowania posiłków, warianty oraz rzeczy, których nie lubię.Strona każdego z przepisów jest dosyć rozbudowana.
Znajdziemy tam informacje odnośnie składników i gramatury, kaloryczność oraz rozkład składników odżywczych, kategorie do których dane danie jest przydzielone: np Dieta Fit lub danie bezglutenowe. Etykiety oznaczające rodzaj dania, czas oraz łatwość przygotowania, dokładny opis oraz zdjęcie.

Jeżeli mamy wątpliwości lub chcemy coś zmodyfikować, w każdej chwili  możemy skontaktować się ze specjalistą.Czas na podsumowanie: 

Ogólnie pierwszy raz miałam kontakt z tego typu systemem i jestem zadowolona z planu, który otrzymałam. Zaletą serwisu JestemFit.pl  jest to, że stoi za nimi zespół wykwalifikowanych dietetyków, z którymi można konsultować swoje potrzeby, problemy i analizować efekty.

Z usług dietetyków w poradniach i siłowniach korzystałam nie raz, najczęściej dostawałam wydrukowany na kartce A4 plan na jeden dzień: każdy posiłek rozpisany na składniki + rozkład BTW (białko, tłuszcze, węglowodany). Codziennie miałam jeść to samo bądź wprowadzać drobne zmiany, np zamieniać ryż z kaszą.
W diecie JestemFit posiłki są różnorodne, a do każdego mamy zdjęcie, listę zakupową i sposób przygotowania. Oczywiście znalazłoby się też kilka minusów, bo ankieta pewnie jest mniej szczegółowa niż wywiad, a czas oczekiwania na odpowiedź eksperta wynosi około 24h. Niemniej jednak jestem pozytywnie zaskoczona.
Teraz czekam na efekty.


Pozdrawiam